Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 508 hybrid4 2. 0hdi...

Peugeot 508 hybrid4 2. 0hdi jó választás szerintetek?

Figyelt kérdés

Mindenféleképpen hybridet szeretnék venni, mert pesten sokat állok a dugóban, napi 1-2 óra között amikor tényleg lépésben lehet max haladni. Emellett hétvégén 200km -t autólyázok és pár havonta van 1 hosszabb (kb 1000km) -es autópályás utam is.

Néztem toyotát (pl yaris hibrid) de annak az autópálya nem lenne jó. Start-stopos autó megint nem túl jó mert túl sok leállítás indítás lenne és effektíve a dugóban se tudna gurulni motor nélkül.

Néztem opel amperát, az városba nagyon jó, de pályán szintén elveszne.


Az 508 lenne a legideálisabb, csak kérdés a dízel motor mennyire szereti a hibrid üzemet. Bár ahogy néztem nem annyira sűrűn állítja le mint a toyota a motort, tehát minden lassításnál nem állítja le, csak alapjáratra teszi. Így sokkal kevesebb az indítás-leállítás.


Jelenleg sima dízel mondeom van, nem fogyaszt rosszul, de mégis bosszant h sokat jár a motor feleslegesen. Emiatt sűrűbben kell cserélni olajat, kuplungot, lendkereket is megeszi ez a használat , stb..


2016. nov. 13. 15:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Dízel hybrid egy mellékút, talán valami citroen volt a tc-nél 1.6hdi hybrid és ugyan annyit evett mint a hybrid nélküli verzió csak +2-300kg-mal többet nyom alapból a kocsi. Szerencsétlen dízel szerintem ugyan annyit enne így hybrid megoldásban mint a sima modell így dugóban.


Ha mindenképp hybrid kell akkor valami toyota/lexus körül kezdenék nézelődni bohócváltóval.

2016. nov. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!