Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak? Autót vásárolta...

Mit csináljak? Autót vásároltam, nem minden hibájáról tájékoztattak. Vásároltam egy Mazda 6-os autót egy kereskedésben. Próbakört mentünk, de csak az anyósülésbe ültem és kipróbálni nem tudtam. Az autó rendben volt így "érzésre" és meg is vásároltam.

Figyelt kérdés
Hazafele észrevettem, hogy jobbra húz, mivel már elmúlt 5 óra nem hívtam a kereskedést és nem is tulajdonítottam nagyobb jelentőséget az ügynek, meg amúgy is egy futóműállítás nem árt (gondoltam én). El is vittem, a padon kiderült, hogy a jobb oldala nagyon el van szállva, amit tudtam beállították, de olyan értékek is rosszak voltak, amin nem lehet állítani. A szaki szerint egy nagyobb ütést kaphatott a jobb oldala, neki lehet állni kísérletezni, hátha elgörbült valami, de nem biztos hogy megoldódik a probléma. Körbemértük az autút vastagságmérővel, valahol 1 mm-nél vastagabb volt a festés a jobb oldalon, szóval eléggé törött lehetett. Aznap fel is hívtam a kereskedőt, gondolhatjátok már nem olyan kedves volt mint előző nap. Mondtam hogy én inkább visszaviszem, erre azt mondta mínusz 50 ezer ft plusz az egész átírást buktam. Na ez azért érdekes volt már. Nem tudtunk megoldani a problémát csak úgy hogy én bukok. A végén még ő volt felháborodva mondva azt hogy talán fegyvert tartottak a fejemhez hogy megvegyem az autót? A kérdésem az hogy szerintetek mit csináljak? Nem akarom ennyiben hagyni az egészet, de légyszi aki tudja írja le hogy milyen jogaim vannak, ezeket tudom-e érvényesíteni és van-e esélyem egyáltalán harcba szállni? Van elég problémám e cirkusz nélkül is, ezért kérem a "megmondók" kíméljenek! Köszi előre is!

2016. nov. 14. 17:59
 1/7 Trafó1 ***** válasza:
Olvasd át a szerződésed, ha szerepel benne , hogy kipróbáltad, minden hibájáról tájékoztattak stb akkor necces a dolog de nem reménytelen mehetsz fogyasztó védelmisekhez és bíróságra is mivel eltitkolták a hibát.
2016. nov. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne tegyél semmit. Buktál ötven ropit, viszont egy életre dörzsölt lettél. Állj így a történethez.. Sokkal jobban fogsz aludni.Most már okosabb vagy, ezzel a tudást kamatoztasd a következő vásárlásnál.


Rosszul esek, mert úgy érzed megaláztak,de az autókereskedők farkastörvényei ilyenek Alaszkától Délafrikáig.


Próbáld elfelejteni(ami nem fog menni, de ne őröld magad)

2016. nov. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 veterán vas ***** válasza:
Nem akarok tippet adni, de ha a futómű állításról kapott értékelő lapon olyan eltérések vannak, amit beállításokkal és/vagy futómű alkatrészek cseréjével nem lehet korrigálni -értsd nagy mértékű kasztni deformáció- akkor van valami keresnivalód.
2016. nov. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Padló gázzal bemész a kereskedés csukott kapuján, majd lenullázod a legdrágább kocsit, ami ki van téve.

Kiszállsz és előveszel egy fél colos csövet, olyan 70 centiset, és innentől te döntesz, hogy a patikuson, vagy a portékán mutatod be, hogy mennyire nem kellett volna..


Tudod.. ..farkastörvény...

2016. nov. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ilyen futóművel milyen műszakija volt, legalább friss??

Sajnos nem sok az esélyed. Hosszan lehetne huzakodni a kereskedővel, jó esetben igazat is adhatnak Neked, de az rengeteg idő. Így buksz egy 50-est, de nem lesz egy javíthatatlanul szar autód. A következő kiszemeltedet alkudd le 50-nel, de egy másik kereskedőnél.

2016. nov. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3 napod van elallni a vasarlad jogatol es teljes arleszallitast kerni. asszem. a pereskedes az mar bonyolultabb.
2016. nov. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért az anyósülésen ültél a próba kör során?
2016. nov. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!