Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Japán autó vásárlása esetében...

Japán autó vásárlása esetében jellemzően mennyire lehet eltérni az adott felszereltségi szinttől?

Figyelt kérdés

Japán alatt Honda, Toyota, Mazda gyártókra gondolok elsősorban.


Ha az árlista szerint adott felszereltségi szintben pl. csak 15 colos keréktárcsa szerepel, kérhetek ennek ellenére 16 colosat?


Mondhatom pl. azt, hogy általam vitt gumiabroncsokkal szereljék a kocsit a gyáriak helyett (a gyári abroncsok árát így nyilván levonva a kocsi árából)?


Kérhetem sötétített üvegek nélkül az amúgy sötétített üvegeket tartalmazó felszereltségi szintet?


Stb.


Mennyire rugalmasak ilyen szempontból a Japók?



2016. nov. 13. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem igazán japán kérdése, hanem kategória.

Vannak felszereltségi szintek, opciók, amelyekből válogathatsz.

Itt európában sem határozhatod meg egy vW sima Golfnál ezeket, csak az opciókat.

De ha Rolls-Royt veszel, azt kérhetsz, amit akarsz.

2016. nov. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha adott felszereltségben csak 15-ös van, akkor felárért tudsz kérni 16-ost, 17-est vagy akkorát amilyet gyártanak és befér alá.

Egyedül néhány elektronikai, kényelmi és műszaki dolognál kell felszereltségi szintet lépni a rendeléshez, a felninél nem kell.

2016. nov. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szalonban az árlista tartalmazza a felszereltséget is..

Ettől eltérni lehet persze, ha a kerekedő az általa ismert készletből meg meri igérni.

Az általad vitt gumiabroncsot csak a már kifizetett autóval egy gumis cseréli, a szalon nem. Elvileg garivesztéssel járna.Gumi nélkül meg nem kérheted, mert nem műszakiztatható. Amúgy nem a japókon múlik. ezek már hatósági ügyek.

Én egy ritka KIA tipust kértem , de automata váltóval..semmi gond, lőleget fizet, és vár pár hónapot, amíg ott lejön ilyen is a szalagról, aztán eljut Hamburgig...onnan már ujjgyakorlat..

2016. nov. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

NEM!


A japcsik nem veletlenul kinalnak csomagokat. Ha szabadon konfiguralhato autot akarsz akkor vegyel VW-t vagy nemet premiumot.


"Mondhatom pl. azt, hogy általam vitt gumiabroncsokkal szereljék a kocsit a gyáriak helyett (a gyári abroncsok árát így nyilván levonva a kocsi árából)? "


Ez meg akkora hulyeseg hogy szerintem csak trollkodsz :)

2016. nov. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt úgy tudod meg, hogy bemész egy szalonba, és elbeszélgetsz az értékesítővel. Ki fog tenni eléd egy katalógust, amiben megvannak a szintek, és hogy mi mivel kombinálható, mi mihez van kötve stb, ez autónként eltérő. A Honda nem Mazda, a Toyota meg nem Honda, szóval nem egy és ugyan az.


Az Alfa esetében voltak ilyen dolgok, hogy miket kérhettem mivel, de volt olyan is, hogy mást is kellet rendelni mellé, mert magába nem lehetett azt, amit akartam. Rugalmas volt az értékesítő, és telefonált, érdeklődött, aztán pár dolgot tudott intézni, ami amugy nem passzolt volna össze, de mivel 10+ milliós tétel volt, így kicsit ellehetett térni, ami egy 2-3 millás autónál azért nem ment volna.

2016. nov. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!