Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen okok miatt nem ad...

Milyen okok miatt nem ad kellő meleget egy autó?

Figyelt kérdés
Tulajdonosa vagyok egy Mercedes Sprinter 313CDI, 2001-es kisbusznak, 2148 köbcenti. A gondom az vele hogy indítás után a víz hőmérsèklete nagyon nehezen megy fel, csak ha nagyon hajtom akkor éri el a 80 fokot. Illetve ha lassítok nagyon gyorsan visszaesik 60ra. Ebből kifojólag a kabinmelegítés nincs. Megjegyezném hogy a termosztát cserélve volt, bíztosan állíthatom hogy nem ezzel van gond. Egyéb lehetséges okokat szeretnék olvasni és kérném a komolyságot. Mellébeszélésre njncs szükségem. Köszönöm.

#víz #motor #hőmérséklet #Mercedes #Sprinter #Termosztàt #kabinmelegítés #kabinmelegités #vîz hőmérséklet
2016. nov. 15. 04:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Van egy olcsó módszer, a helyzetre. Tegyél egy kartonlapot a hűtő elé oly módon, hogy takarja el a hűtő lamelláinak negyed részét. Aztán próba... Ha nem jó, akkor takarj le mégnagyobb részt belőle. Ha pedig nagyon melegszik, akkor kissebb részét takard ki a hűtőnek. Régi módszer, de mindig beválik...
2016. nov. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ez van. Ez egy gazdaságos motor, nem a környezet fűtésére pazarolja az energiát. Kartonlappal sem mész semmire, már ha jó a termosztát. Egyébként miért kellett cserélni? Megnézted hogy az új jó-e, vagy csak beraktad mondván biztos jó hiszen új? Kartonlappal azért tehetsz egy próbát, de nehogy közvetlenül a hűtő elé tedd, hanem a hűtőrácsra. Van néhány balfácán akik ráteszik a hűtőre, aztán ha tényleg kéne a hűtés, mert pl jön egy meleg nap, akkor nincs mert a ventilátor sem tudja a hűtőn átszívni a levegőt ha arra rá van kvázi tapadva a kartonpapír.
2016. nov. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Jaja! Nekem is ilyen az astrám. Az előzőhöz hasonlóan én is kitapasztaltam, hogy mekkora lyukak kellenek a kartonra és a probléma fillérekből megoldva. :)
2016. nov. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen ez valóban egy jó ötlet viszont ez volt az első amit probáltam,a termosztát csak ezután jött. Most pedig le van takarva a telyes hűttő és a termosztát is jól működik mégsem megy feljebb 80 foknál. És hozzátenném hogy a termosztát 87 fokon nyit. Ezt írta rajta amikor beszereltük.
2016. nov. 15. 07:27
 5/19 A kérdező kommentje:
Kiprobáltam az újat is és a régit is mindkettő jó. De ha már leszereltem a régit és megvettem az újat akkor kicseréltem.
2016. nov. 15. 07:29
 6/19 anonim ***** válasza:
Marpedig valami csak nem jo hanevlegesen 87fokon nyito termosztattal nem megy 80fok folé a viz!nem levegős a rendszer?Meg attől hogy nem teljesen üzemmeleg a víz meg egy kis langyosat kene leheljen a fűtés,hiszen valamennyire csak melegszik a víz!
2016. nov. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Érdekes probléma! Hiba esetén általában melegedni szokott a rendszer, nem hűlni. Ráadásul még nem is volt nagyon hideg eddig.

Hirtelen felindulásból még a hűtőventire gondolnék. Ha az akkor is megy amikor nem kéne, akkor lehet, hogy nem tud felmelegedni. Bár a hozzászólásaidból ítélve, gondolom erre már te is gondoltál.

2016. nov. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Beviz Elek ***** válasza:

Esetleg több termosztátos? Termosztátház?


A motor élettartama miatt a túlhülés okát kellene megkeresni.

2016. nov. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A langyos levegőt sőt még a meleget is nyomja amikor felmegy egy keveset a víz. De, hogy felmenjen kb 78 fokra eléggé meg kell kínoznom az autót tehát nagyobb pörgésszámmal és nagyobb sebességgel kell mennem.

A termosztátot kipróbáltam és nincs vele baj, 87 foknál nyílik ha a ventilátorral van gond, mondjuk egyfolytában hűt a víz hőmérséklete akkor is el kellene érje a 87 fokot mert a termosztát lezárja a nagy körforgást tehát a víz nem jut el a hűtőbe amit hűt a ventilátor.

2016. nov. 15. 08:47
 10/19 A kérdező kommentje:

A kis körforgással pedig nem lehet gond mert akkor langyos levegőt sem nyomna. Valami egyéb oka kell legyen gondolok ilyenre hogy a vízpompa hajthatja gyorsabban a vizet e kelleténél? A fagyálló minősége kihatással van ilyen gyors hőmérséklet változásra? (Tapatom a gázt felmegy szinte 80 fokra lassítok és 1 nem egészen kell már lent is van 60 fokon) A hengerfejjel lehet valami gond? Esetleg létezik olyasmi hogy a vízvezetékeket a szerelők rosszul kötötték helyre és kikerülve a termosztátot csak forog a víz a hűtőben?(Motor volt cserélve kétszer is a kocsiban)


Válasz: Igen van termosztátház. Így néz ki:


[link]

2016. nov. 15. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!