Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tisztítható az autó aromás...

Tisztítható az autó aromás hígítóval, nem lesz baja a fényezésnek tőle? (+ info)

Figyelt kérdés
Nyáron volt egy hosszabb külföldi utunk, ahol apró kis fekete pöttyökkel (talán kátrány?) lett tele főleg az autó hátulja és teteje. Egy kis részen kipróbáltam és az aromás hígító leszedi őket. Gyári fényezésű az autó, nem valami sufni festés.

2016. nov. 15. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:

a hígító akkor is lehozhatja.

polírpasztával próbáld, olyannal amibe vannak apró szemcsék.

2016. nov. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne hígítózzad, kaphatók kimondottan erre a célra kátrány eltávolító szerek, azok nem mattítják a fényezést.
2016. nov. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem lesz baja, de inkább benzinnel próbáld. Előírás az autófestékeknél, hogy benzinállóak legyenek.
2016. nov. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Végül a Prevent kátrányoldó + nagynyomású vízsugár kombó mellett döntöttem. Le is szedte a kátrányt, mint az álom szerencsére, köszönöm a tippeket. :)


Viszont rögtön lenne egy másik probléma. :\

Azt vettem észre, hogy a kátrány mellett az autón vannak kis zöld pöttyök is.. Lent csatolok az egyik ilyenről egy képet. Na most ez szerintetek mi a fene lehet? Nem kátrány ha jól sejtem, legalábbis a kátrányoldó annyit ért ha ráfújtam, mintha vízpermetet fújtam volna rá, viszont körömmel le tudom őket egyben szedni.. Feltennék egy lehet, hogy hülye kérdést, de a körmöm vajon árthat a fényezésnek, mert ha nem lesz tőle baja, akkor ezeket már leszedegetem egyesével..

2016. nov. 19. 17:10
 5/5 A kérdező kommentje:

A kép elmaradt bocsánat:

[link]

2016. nov. 19. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!