Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A1-es jogosítvány hamarabb?...

A1-es jogosítvány hamarabb? (többi lent =>)

Figyelt kérdés

A1-es kategóriás motorra jogosítványt lehet szerezni 16 éves kortól, az a kérdésem, hogy a tanfolyamot ( KRESZ, stb. ) el lehet kezdeni pl.15 éves és 11 hónaposan? Mert mire a vizsgákra kerül a sor már megleszek 16 éves.


Mert pl. a személyivel is ez van, hogy 1 hónappal előtte már lehet kérni, hogy mire betöltöm már meglegyen.


Előre is Köszönöm a válaszokat.



2016. nov. 16. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

slágerkérdés

15 év 6 hónaposan lehet kezdeni az elméleti tanfolyamot.

15 év 9 hónaposan tehetsz elméleti vizsgát.

16 évesen tehetsz rutin vizsgát.

2016. nov. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocs, valamit még nem mondtam. Én Szlovákiában lakom és itten "csak" 16 éves kortól lehet jogosítványom A1-es kategóriára. Magyarországon ez azt hiszem 15 és fél éves kortól érhető el.


Nos, de akkor elkezdhetem akár egy hónappal hamarább id a tanfolyamot, hogy mire vizsgázom meg legyek 16 éves?

2016. nov. 16. 00:19
 3/4 anonim ***** válasza:

"Bocs, valamit még nem mondtam. Én Szlovákiában lakom és itten "csak" 16 éves kortól lehet jogosítványom A1-es kategóriára."

Igen, azt rendszeresen elfelejtik belefűzni a kérdésbe, hogy nem a magyarországi szabályokra kiváncsiak.

"Magyarországon ez azt hiszem 15 és fél éves kortól érhető el."

Nem. Az előbb írtam le, hogy 16 évesen tehető rutin vizsga, ami után még jön a forgalmi vizsga, tehát 16 éves korod előtt semmiképpen nem lehet a1 jogosítványod, Magyarországon SEM.


"Nos, de akkor elkezdhetem akár egy hónappal hamarább id a tanfolyamot, hogy mire vizsgázom meg legyek 16 éves?"

Legbiztosabb választ akkor kapsz, ha megkérdezed egy helyi motorosiskolában.

2016. nov. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm.
2016. nov. 18. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!