Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobban lehet látni egy hideg...

Jobban lehet látni egy hideg fehér fényt adó izzóval, mint egy hagyományos sárga fényt kibocsájtóval?

Figyelt kérdés
Valakinek van tapasztalat ilyen izzó csere után ?
2016. nov. 16. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de csak a minőségi drága darabok a jók mert azok az izzók nincsenek erős kékre befestve és ezáltal ha enyhe kékes fehér fényt ad az kevésb zavarja a szembejövő autósokat, mert ezt is célszerű figyelembe venni, meg persze a lámpa burától is függ mennyire van bemattúlva meg normálisan kell beállítani. Tapasztalatom az hogy legjobb az ami csak halvány kék festékkel van lefestve izzó mert az szinte semleges fehér fényt ad le és jobban kiemeli a kontúrokat menet közben, meg volt hogy direkt sötétbe megkértem havert hogy cseréljünk autót és menjünk egymással szembe hogy lássam mennyire zavaró és egyáltalán nem volt az, pedig azok az izzók amiknek a kék árnyalatuk intenzívebb azok még akkor is zavaróbbak ha normálisan vannak beállítva a lámpák. Az autósboltba beszélgettem erről az eladó sráccal aki nekem megmondta hogy az a dolga hogy mindent eladjon, de mondta nekem hogy ő leginkább a hagyományosra esküszik vagy az igazi xenonra, a többi utánzat meg a márkás ilyen hideg-fehér izzók közt is hiába dicsérik sokan nem a legjobbak, a láthatás az jó, de itt azt is figyelembe kell venni hogy a szembejövőket ne zavarja. Arról nem is beszélve hogy a rendőrök is morognak azért ha az autós ilyet használ főleg az olcsó kínai bóvlit, mert az eléggé zavaró, és igazuk is van.
2016. nov. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Az oshram nightbreaker izzóival szemezgetek, sokan dicsérik.

Izzócsere után mindig el szoktam menni fényszóróállításra, ahol géppel belövik rendesen.

2016. nov. 16. 11:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Száraz úton hideg fénynél lehet jobban látni. Esős, vagy ködös időben a sárgával, vagy melegebb fényűekkel. Ezért jó kompromisszum a hagyományos színhőmérséklető izzó. Ebből lehet erősebb fényűt venni, de ennek is ára van, mert rövidebb az élettartama.
2016. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Beviz Elek ***** válasza:

én nem vettem észre nagy különbséget, egy picivel szebb a színe és ennyi.

Nemrég beraktam egy xenont, sötétített búrával is jobban látni.

2016. nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hagyományos halogénnél a melegebb fény a jobb, mert a hidegebbet úgy érik el, hogy a búrára kék bevonatot festenek. Pl. egy Osram Night Breaker sokkal jobb, mint egy Osram Cool Blue.
2017. szept. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!