Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Start stop rendszer nem teszi...

Start stop rendszer nem teszi tonkre a turbot kenes hianyaban?

Figyelt kérdés
2016. nov. 18. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
dehogynem. Ezért kell azt is okosan használni. Egyébként a városi forgalomban nem igazán számít, mert ott döntő többségben nem nagyon van igénybe véve a feltöltő. De semmiképpen nem tesz jót, az biztos.
2016. nov. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a gyárilag előírt 0W20-as olajat használod, akkor nem.Erre a szitura a gyár is gondolt, bármilyen meglepő is.


Ezért gyártják, és kötelező használni a 0W20 SN-t. Ha a gyári előírást betartod(lásd hozzá adott gépkönyv) akkor örök életű a turbó.

2016. nov. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos mindegy milyen olajat töltesz bele,ha forró a turbó es leallitja az elektronika a motort akkor a vékony csövekben azonnal elkezd égni kokszolodni az olaj.....tokeletes pelda erre a grande punto!Az 1.4t-jet ha eppen most vagy tul egy hegyi csapatason akkor is kepes leallitani a motort.....a szinte izzó turbónak maga a halál!
2016. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az elektromos olajpumpa az, amivel kímélik, nem a motorolaj minőséggel. Akármilyen olaj lehet benne, ha nem megy a kenés, nem?
2016. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A saját tapasztalatom amin meglepődtem. Nissan Qashqai 1,6 dci, másfél óra tartós 140 után, félre álltam egy pihenőbe és üresben amint felengedtem a kuplungot leállt a motor... Szerintem ez elég gyilkos üzem egy turbónak. Azt nem tudom, hogy elektromos -e az olajpumpa, de az biztos, hogy nagyon sok autóba a vezérműszíj hajtja.
2016. nov. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Épp a leírtak miatt egyre elterjedtebb a vízhűtéses turbó, az remélhetőleg kiküszöböli ezt a problémát.
2016. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Debizony, és az a baj, hogy nem csak a turbónak nagyon rossz, hanem mindennek. Lehet hogy én is nemsokára ilyen autót fogok venni, de az fix, hogy első dolgom az lesz, hogy valahogy kiiktassam ezt a hülyeséget belőle. Ugyanis az sem buli, hogy a legtöbb autóban minden egyes beindításnál külön ki kell kapcsolni a start-stop funkciót.
2016. nov. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A víz nem hűti a turbó csapágyait, azt az olaj végzi.
2016. nov. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!