Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért áll le a motor és ég a...

Miért áll le a motor és ég a motor check lámpa?

Figyelt kérdés
Az autó egy Opel astra F 1.4-es 8 szelepes X14NZ motorszámú autó. Kb 4-5 hete lett vásárolva eddig semmi probléma nem volt vele pöc-röff indult ment jobbra balra. Most kb 1 hetet állt az autó és amikor beültem gyújtást rá adtam elkezdett villogni a motor check lámpa ha rá indítok akkor pörög pörög ha el is kapja egy pillanatra akkor is azonnal le áll azonnal . le vettem az akuról a sarut vártam fél órát másik kulccsal megpróbáltam és ugyan ez . Ötletek ? Előre is köszönöm szépen !

2016. nov. 20. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hibakód kiolvasással megtudod mi a baj.
2016. nov. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hibakódot hogy olvasok ki ?
2016. nov. 20. 19:39
 3/11 anonim ***** válasza:
lehetőleg szervizben csináltasd ha csak nincs othon és értesz hozzá
2016. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Autóvillanyász ki tudja olvasni, vagy szerviz.
2016. nov. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
akkor ez nem ilyen házilag megnézős probléma rendben akkor drága dologra számítok . Azért köszönöm szépen !
2016. nov. 20. 20:15
 6/11 anonim ***** válasza:
Menj fel az Opel fórum oldalára, és keress rá a hibakód kivillogtatásra.
2016. nov. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 hosaxx ***** válasza:
Az interneten a keresőbe ha beírod,hogy hibakód leolvasás-főbb jellemzők, gyertya katalógus,hibakód megtalálod szépen le van írva hogyan kell végrehajtani és megtudhatod miért gyullad ki a motorvezérlő lámpád.Olyat keress,hogy 12-es kóddal kezdődjön ez a diagnózis kezdete. Ezt úgy jelzi ,hogy egy villogás kis szünet utána kettő villogás kis szünet majd még kétszer ugyan ez és utána szintén szünet és kezdi a hibával.Minden kódot háromszor villogja.Ez is szépen le van írva .Csak a villogásokat figyeld.Többször is meg tudod csinálni,hogy biztos légy a dolgodba.Az is lehet,hogy több hibakódot villog ki.Azt onnan látod hogy a harmadjára ismétlés után újabb villogás következik ha a három után nincs változás akkor csak egy problémát talált.Amúgy mindent nem jelez ki mivel a beépített diagnosztika nem mindent figyel de így is elég sok hibakód van.Jó munkát ha szerencséd van lehet nem is nagy a baj.
2016. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ma probléma mentesen indult és ment jobbra balra ugyan úgy .. Úgyhogy megvárom szerelő bácsi mit mond addig meg szerintem el lesz húzva biztos ami tuti
2016. nov. 21. 19:30
 9/11 hosaxx ***** válasza:
Ettől függetlenül várhatod a szerelőt az is ezt fogja csinálni.A biztosító doboz bal oldalán található kódolvasó csatlakozó 5-6 lábát gémkapoccsal összezárja és már villog is a kis sárga lampion ő meg árgus szemekkel számolgatja a villogásokat.Jó persze utána lehet megállapít még néhány hibát,hogy legyen mit fizetned.De azért javaslom keress utána nem bonyolult bármikor és bárhol kivillanhat és egy cigi elszívása mellett magad is meggyőződhetsz mitől gyulladt ki.Az újabbaknál már csak műszerrel lehet a legolcsóbb kb. 15000 ft van is a neten.
2016. nov. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És most mit csináljak ha már megy és nem is villog? :D mármint most már így nem tudok számolgatni se mert nem villog hanem megy De köszönöm szépen a válaszodat !
2016. nov. 21. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!