Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért áll le a motor és ég a...

Miért áll le a motor és ég a motor check lámpa?

Figyelt kérdés
Az autó egy Opel astra F 1.4-es 8 szelepes X14NZ motorszámú autó. Kb 4-5 hete lett vásárolva eddig semmi probléma nem volt vele pöc-röff indult ment jobbra balra. Most kb 1 hetet állt az autó és amikor beültem gyújtást rá adtam elkezdett villogni a motor check lámpa ha rá indítok akkor pörög pörög ha el is kapja egy pillanatra akkor is azonnal le áll azonnal . le vettem az akuról a sarut vártam fél órát másik kulccsal megpróbáltam és ugyan ez . Ötletek ? Előre is köszönöm szépen !

2016. nov. 20. 19:35
1 2
 11/11 hosaxx ***** válasza:
A kocsi kompjuterében benne marad a kód bármikor kiolvashatod .Annyi a dolgod,hogy leveszed a biztosíték doboz ajtaját és a biztosíték tábla bal oldalán található több lábú (10) szürke esetleg fekete csatlakozó jobb oldali legfölső és az alatti érintkezőt egy drótszállal rövidre zárod vagy úgy van rajta a jel,hogy A,b vagy számmal 5,6 de lehet semmi sincs ráírva.Mikor ez kész van ráadod a gyújtást de nem indítod be.pár másodperc mulva a kis sárga lámpa elkezd villogni.A következő képpen.Egy villanás szünet két villanás szünet és ezt még kétszer elismétli ez jeletia 12 kódot a program kezdeté.Ezután tágra nyitod a szemed és figyeled.Példaként írom:három villogás szünet utána kettő az a harminc kettőt jelenti amit mindíg háromszor ismétel meg.Ha további hiba van jön újabb villogási variáció.miután ezt lejegyezted megnézed a hibakód milyen hibát ír azokra a kódokra és így már a szerelőnek nyugodtan lehet mondani,hogy mi a baja a gépnek van legalább egy tuti tipped nem tud annyira bevinni a málnásba.Egyébként szépen le van írva keress rá bármikor kigyulladhat és legalább tudsz mihez nyúlni.
2016. nov. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!