Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olaj csere ti milyet szoktattok?

Olaj csere ti milyet szoktattok?

Figyelt kérdés

opel astra f be most szeretnék olajat cserélni.

eddig castrol és gyári gm olajat használtam

de most azt halottam hogy az elf és az eneos is kitűnő olaj.

Ki milyen olajat használ?


2016. nov. 20. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Castrol és Mobile a legjobb, Elf az csak Renaultba való. Bár mi a Renault-ba is Castrolt teszünk, 5W-30ast. Astrába is mehet ez, ha nem kopott a motor.
2016. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Majdnem mindegy milyen márka, a lényeg, hogy teljesítse a SAE, és API szabványokat..


Tehát jó a shell SAE 5w40, vagy 0w30..ha nem csipegeti.

Én eneos 5w40-et használtam eddig, de az új autómba csak eneos 0w20-at öntök(API SN). ráadásul ez a gyárilag javasolt.

2016. nov. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Már sokadszor látom, hogy valaki 0W-20-as olajat javasol régi típusú autóhoz. Kizárt, hogy F Astrához ez lett volna bármikor is a gyári specifikáció, 1991-92-ben még nem is nagyon létezett ilyen viszkozitású olaj (jó, ez egy kis túlzás, létezett, nagyon szegmentált típusokhoz). Akkoriban a 10W-40-es GM olajat töltötték bele gyárilag, amely még jelenleg is kapható (nem véletlenül, nem régi Opel Asconákhoz tartják).
2016. nov. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha gyárilag 10w40 (v. 10w30) volt benne, akkor kizárt, hogy a 0w20 jó legyen hozzá.

Persze menni fog vele, nem robban föl, csak jobban kopik tőle a motor azért, mert egy hígabb olaj vékonyabb olajfilmet képez, pongyolán fogalmazva "hamarabb lefolyik".


Egy régebbi tervezésű motorban általában eleve nagyobbak a fémfelületek közötti hézagok, amihez az olajat specifikálják. Azért szokták mondani, hogy öreg, sokat használt motornál lehet egy fokozatot felfelé lépni (pl. 10w30-ról 40-re), mert ott a kopás miatt megnőnek ezek a hézagok, és a "tapadósabb" olaj jobb kenést biztosít.


"Lefelé" lépni nem szoktak, és pl. 40-ről 20-ra szerintem kimondottan árt is.

Olyat kell bele rakni, amit a gyári ajánlás mond, és ésszel használni az autót (megvárni amíg bemelegszik, hidegen nem gyilkolni) és akkor örökké fog tartani.


A GM-es olajok szerintem egyébként jók, az Opelembe én azt raktam mindig.

2016. nov. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!