Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dieseles autóknál vezérlés...

Dieseles autóknál vezérlés csere hány km után ajánlott?

Figyelt kérdés

Vectra C 1.9 120le, 214-nél volt vezérlés cserélve, most 315 van.

Egyes helyeken 150e km-t olvastam, szerelő ismerősöm 100at mondott, családon belül aztmondta más, hogy fölös 100-nál.

Nem akarom, hogy elszakadjon, és szétverje a motort én a 100 mellett állok de itteni válaszokat szivesen olvasnék :)


Köszönöm.



2016. nov. 8. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
150 000 km vagy 10 év a gyártó szerint. (Z a motorkód, ugye?)
2016. nov. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az autó leírása alapján kell, attól eltérni csak lefele szabad.

Bajod nem lesz, ha hamarabb cserélsz, max feleslegesen költesz rá.

2016. nov. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a motor van nekünk is Zafirában, és nekünk a szerelők mondták hogy 120-130 000km cseréljük
2016. nov. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2016. nov. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat a táblázatot áttanulmányozom.

Az a baj, hogy 300e km-el vettük szervízkönyves volt az alapján cserélték akkor, de ki tudja milyen volt az előző sofőr (mert pl a fékbetét a legolcsóbb volt benne azt már cseréltük).


Meg lehet valamiből állapítani, hogy még bírja e? Szerelő meg tudja mondani? Vagy csak a "robbantás" után köszi

2016. nov. 8. 12:20
 6/8 anonim ***** válasza:
azt elfelejtetted mondani, hogy 300.000-nél vetted! Azonnal cseréltesd ki a vezérlést !
2016. nov. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kiszerelve sem lehet igazán megállapíteni egy szíjról, hogy mikor lett cserélve és meddig bírja még. Vagy ha már szemmel látható jelei is vannak az elhasználódásnak, az régen rossz és mázli, hogy addig bírta.

Szerintem is csere, biztos ami biztos alapon. Inkább fizess ki feleslegesen egy vezérléskészletet az autódra, mint kockáztatni egy koplett motorblokk cserét!

2016. nov. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm tényleg a tanácsokat.

Már meg van rendelve, szerencsére ismerősnek alkatrész boltja van és igy olcsóbban tudom beszerezni a dolgokat.

Meg is van rendelve. Köszönöm! :)

2016. nov. 8. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!