Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy kiterjedésű, lassú...

Nagy kiterjedésű, lassú járművet hogyan előzöl meg?

Figyelt kérdés

Adott egy traktor pótkocsival, kb. 50-nel megy lakott területen kívül. Nem látsz tőle semmit. Mennyire mész közel hozzá, hogyan húzódsz ki, hogyan nézed meg jönnek-e szemben?


Megmondom őszintén, én ilyeneket nem szoktam megelőzni. Engem meg a lassú járművet igen, ilyenkor dudálni szoktak, lehet, hogy nekem?! pedig nem én tartom fel a forgalmat...



2016. nov. 21. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Nem te tartod fel a forgalmat. Te csak még hosszabb előzési távolságot okozol. Azért dudálnak mert Ufot láttak az égen.

Ezeket nem is érdemes megelőzni, fő a biztonság. Ha az 50-et túl gyorsnak érzed lassíts!

2016. nov. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Azzal, hogy nem előzöd meg nehezited a helyzetet, hiszen ahogyan írtad már maga a lassú jármű is hosszú, na most ha még plusz egy autót kell az még hosszabb. És természetesen más szitu az, ha a szomszéd faluba mész, akkor nem olyan vészes, ha kicsit lassabban érsz át. De ha esetleg egy több száz kilométeres úton vagy, akkor eléggé idegesítő tud lenni az, amikor már az ötödik traktort éred utol.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: ilyen kis sebességnél még minden autó elég jól gyorsul szerencsére. Mögé mész, de nem totál a seggébe, betolod az autót a felező mellé, addig, hogy már kiláss, ha látod, hogy egyenes szakasz van és nem jönnek szembe, akkor visszaváltasz (autótól, sebességtől, domborzati viszonyoktól illetve az autó megpakoltságától függő fokozatba, én hármasba szoktam ilyenkor, de van, hogy megy a kettes is), index, kipadlózod, elmész mellette, majd ha már elhaladtál mellette visszamész és mész tovább boldogan és mindenkinek boldogabbá teszed az életét...

2016. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Illetve ha előzésre alkalmas helyen vagy de nyuszi vagy előzni, akkor ha megkérhetlek ne közvetlenül a farába menj, hanem hagyj annyi helyet, hogy egy kocsi beférjen. Így ha valaki előzne, nem nehezíted meg a dolgát.
2016. nov. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Hát úgy, hogy rámész az elválasztóvonalra, picit oldalra is hajthatod a fejed, nem szégyen, és kinézel. És közben már jelzel, hogy a traktoros is hátha észreveszi, hogy menni akarsz. Ha egy traktort nem tudsz megelőzni, mit csinálsz egy hosszú, 80-nal haladó kamionnal?
2016. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Ha nem előzöd meg, maradj le. Te tartod fel a forgalmat.

Azért dudálnak, mert miattad nem tudnak előzni. Egyenként megelőznének téged meg a traktort könnyen, de ha rámászol, akkor csak egyben tud előzni.

Előzés: kicsit lemaradsz, behúzódsz a vonalig. Mivel a traktor lassú, könnyen előzhető. Ha tiszta az út, vissza 2, de max 3-ba,és padlógáz, pá másodperc az egész

2016. nov. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Én már alapból az út közepén (nem a sáv közepén!) közelítem meg, ha van, akkor felmérem a szembe jövő(k) távolságát, sebességét, már azzal a tempóval érek a seggébe hogy lendületből el is mentem mellette.


Ha annyian jönnek szembe hogy le kell lassítani, akkor lemaradok egy picit hogy legyen helyem nyugodtan átmenni a túloldalra nézelődni, így ismeretlen terepen a kanyarokat is jobban észreveszed, majd ha jön a lyuk, akkor lendületből elhúzok.

2016. nov. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

A traktor még nem is érdekes. Azt imádom, amikor a kombájnról nem szedik le a vágóasztalt! Hogy olyankor nem tudnak kint strázsálni a rendőrök!


A legszebb az volt, amikor kilométereken keresztül a fák lombkoronájában tolta végig az asztalt az emberünk. Akkor én is úgy voltam vele, hogy jobb a békesség, majdcsak eltűnik előlem valamikor.

2016. nov. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Kint vannak a rendőrök, de ők is lehúzódnak, mert tudják, hogy másképp nem tud elmenni. Nem minden kombájnosnak van utánfutó, amire fel tudja tenni az asztalt, illetve elég körülményes meló az, egy nap ha több táblába kell szaladgálni, akkor hatalmas időveszteség.

Nehogy már pont a kombájnokkal és a traktorokkal legyen a baj.

2016. nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
bemegyek mögé nulla kovető tavolsaggal akar a fel kocsival atmegyek a bal savba ugy h ha jon valami meg visszaranthassam a sajat savomba es olyan szakasz nincs h abszolute ne lassak semmit es egy traktor potkocsival nem 3 km es dolog ... igy koveteme megvarom ameddig tiszta lesz a terep megnezem h esetleg valaki mas nem e kezdte meg hamarebb az előzést a visszapillantoban ha nem akkor vissza 3, index balra padlogaz es ami a csovon kifer ... akciodus dolog traktort előzni ami eppen 50el süvìt a közutakon ahol a megengedett sebesseg 90 km/h eselyed sincs inkabb menj utana 50 el igazad van ... jah es akar teli csiknal is előzheted ha belatod a terepet a rendőrnek annyit mondasz h feltartotta a forgalmat ahogyan a hozzad hasonlo sofőrök teszik ha megis koveted akkor legalabb ugy tedd h a traktor es közéd siman beferjen minimum 1 auto mert valakik haladni is szeretnenek az utakon
2016. nov. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!