Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utólagos ajtóvilágítás és...

Utólagos ajtóvilágítás és kilépőfény beszerelése autóba. Hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy régebbi típusú autóm, 3 ajtós. Az ajtók ugye szélesebben nyílnak az 5 ajtós modellekhez képest, ami néha kényelmetlen, de sokkal inkább veszélyes, mert sokszor kapták ki az utolsó pillanatban a kormányt a nyitott ajtó elől parkolóban, pedig már jó ideje nyitva volt.

Tettem én már a megvétel után rá macskaszemes védőgumit, de ugye aki lámpa nélkül hajt, annak az annyit ér, mint halottnak a csók.


Az utólag beszerelhető ajtóvilágításokkal nem igazán vagyok kibékülve, tekintve, hogy drágák, s az árukhoz képest alig pislákolnak valamit hátra. Nem beszélve arról, hogy ki kell lyukasztani értük az ajtót.


Minap láttam egy elég jó megoldást, befordultam a parkolóba sötétben, és kb. 300-350 m-re már elég szembetűnően világított a nyitott 2 első ajtó élében 1-1 vörös csík, alatta meg fehér fénnyel meg volt világítva a beton.

Odamentem közelebb, és akkor láttam, hogy vízálló LED szalag volt végigragasztva az ajtó belső élén, alul meg - amennyire kilátszott a vége - ugyanúgy LED szalag folytatódott, csak hideg fehér színnel.

Kérdeztem a tulajt, azt mondta ebay-ről rendelt LED szalaggal és kis forrasztgatással durván 5000-ből kihozta a cuccot. Ennyiért 1 db-ot nem kapnék, nem hogy párban. :D


Azt tudom, hogy a közlekedésben használatos gyári izzókat nem lehet LED-esre cserélni (ami gyárilag LED volt, az oké), viszont utólagosan lehet beépíteni LED-es DRL-t (nappali menetfényt), igaz műbizonylat és szakszerű bekötés kell hozzá. Viszont beltérben lábtérvilágításnak akár zöld is lehet, és a térképolvasó lámpa is lehet LED-es.


Na most az ajtó és kilépőfény világítást a közlekedés folyamán nem használom. Viszont biztonsági funkciója van mind az autóból kiszállókra nézve, mind az autó mellett elhaladó más autósokra nézve is.


Kérdés, hogy mennyire fintoroghatnak a rend éber őrei egy ilyen módon kivitelezett ajtóvilágítás esetén?



#kilépőfény #ajtófény
2016. nov. 21. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szerelhetsz ilyet, rendőrt nem érdekli.

Műszaki vizsgára kivenném a biztosítékát, biztos ami biztos.

2016. nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak egy ötlet ahogy én csinálnám:

[link]

Ebből 2 piros és 2 fehér. Ajtó nyitás fény körre kötném logikusan, esetleg a műszerfal alatt egy kapcsoló "soha sem lehet tudni alapon".

A piros szalag hátrafelé, a fehér pedig lefelé. A vezetékekkel nyilván játszani kell kicsit, meg kell nézni hol lehet elvezetni.

Ha nincs vezetéked akkor ebay-en 10M kb 1000Ft, szóval az egész műsor nem kerül többe mint 2000-2500Ft.

2016. nov. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Köszi a linkeket, azokat is átgondolom még.

Én ilyenből néztem ki:

[link]

Szuper fényereje van, így ködben is királyul látszana a nyitott ajtó.

Én a belső világításra gondoltam, így nappal, ha nem kell, akkor egy gombnyomással ki is lőhetem, és még a vizsgán se kell izgulni érte (#1-es).

Belső világítást sosem tesztelnek, az nem feltétel. :D ;)

2016. nov. 21. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!