Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig éri egy autógumi"szavat...

Meddig éri egy autógumi"szavatossága", a gyártástól számított hány évig rakható fel illetve romlik-e a minősége raktáron 'álltában is?

Figyelt kérdés
A szitu: 2015 tavaszán új nyári gumit tetettem fel felnire, ezt rakták föl 2015 és 2016 nyárra is. Most más gumishoz mentem, és rám szólt, hogy a levett 2 szezont futott nyári gumi már nem lesz jó jövőre, mert teljesen 'lenyalt .... Elképedtem, mert előtte kb öt évig kitartott a gumi, erre megnéztük és 2010-es gyártású gumit adott el nekem 2015-ben a gumis...

2016. nov. 23. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
a lenyalt alatt azt értette, hogy kopott. Ha kopott, akkor csere, kortól függetlenül. Egyébként kb 6 éves koráig simán jó egy gumi. A gumis alighanem forgalmaz is gumikat és éppen lenne egy jó ajánlata a számodra:)
2016. nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Sokáig jó! Ráadásul minél öregebb, annál jobban megkeményedik, és alig akar kopni.

Ha tényleg kopott a gumid(lehet nem az egész, csak a széle, mert vagy rossz nyomáson használtad, vagy nincs jól beállítva a futómű), akkor az nem a kora miatt van!

2016. nov. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Crisopher ***** válasza:
Szerintem azért nézesd meg egy ismerőssel, aki ért hozzá. Lehet hogy tényleg kopott és akkor csere, de az is benne van a pakliban hogy a gumis csak rád akart sózni egy új gumit.
2016. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A gumi a használattól kopik... a kopás mértéke függ a megtett kilométerektől, az útfelülettől, de a gumi minőségétől is.

Milyen gumiról van szó?

Tesco-gazdaságos, olcsó kínai gumik gyorsan elkopnak, és nem is megbízhatóak.


A gumi használaton kívül is öregszik, a 7-8 évesnél idősebb abroncsot már akkor sem ajánlott felrakni, ha az egyébként nem kopott.

Anyaga megkeményedik, és nem is nagyon fog kopni, csak a probléma, hogy azért nem kopik, mert rosszul tapad, a tervezett fékút sokszorosát produkálja a gyakorlatban.

2016. nov. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es,


Ez sem mindig igaz!

2014 nyár elején vettem 4 új Pirelli gumit, 2004-es gyártás, 1 db új áráért.

3 nyarat használtam egy nagy és nem gyenge autón. Most a nyár végén éreztem, hogy felkeményedett(le is szedettem azonnal), de lőtte semmi gond nem volt vele, pedig volt vészfékezés meg minden. Biztos szerencse is kell hozzá, de így azért nagyon sokat spóroltam!

2016. nov. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 nemcso ***** válasza:
Gyártók ajánlása 7-8 év.
2016. nov. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a komoly és tanulságos válaszokat! Megfogadom az ajánlásokat - a futómű beállíttatással kezdem :) ... (és nem veszek össze a gumissal feleslegesen)
2016. nov. 24. 09:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Valami miatt félrekophatott a gumid, ez nem a szavatosság miatt van, sőt, a sokat állott gumi még nehezebben is kopik, mert a sok állástól megkeményszik a futófelület. Viszont az elfogadhatatlan, hogy 2010-es gumit sóznak rád, újnak az árában. Én most vettem egy szett új téligumit, 5 hete gyártották, mikor megvettem :) Ezért van a DOT szám belevésve a gumiba, példul: 3516: az első 2 szám a hetet jelöli, a második 2 az évszámot. Ezt mindig nézd meg, ha új gumit is veszel, és én például ezért nem veszek a netről gumit, hiába spórolhatnék rengeteget.
2016. nov. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minél öregebb, annál keményebb, és kopásállóbb lesz, viszont a tapadása csökken.
2016. dec. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!