Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megér 5000 Ft ot az A üzemanya...

Megér 5000 Ft ot az A üzemanyag fogyasztásos gumi?

Figyelt kérdés

Kell majd vennem valami gumit az alsó A fogyasztásos

a többi adat hasonló

Nankang NA-1 XL 205/55R16 V

Toyo NanoEnergy 2 205/55 R16 91V



2016. szept. 22. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
hát nekem bőven elég ha csak a kocsi fogyasztja az üzemanyagot
2016. szept. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell minden marketing fogást elhinni! :-)
2016. szept. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Márhogy 5000-rel fizetnél többet a jobb gumiért? Simán!

Xar kínait ne vegyél, olcsón se, de jó kínait azt lehet.

2016. szept. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha azt számolom, hogy pl 30000km-en, 0.5l/100km-rel fogyaszt kevesebbet az autó, akkor megéri. (30000/100)*0.5*330=49500Ft. Tehát ennyit spórol. Viszont Nekem ez alatt a 30000km alatt el is kopott egy ilyen gumi (ilyen->"fogyasztáscsökkentős", Hankook Kinergy). Ha azt veszem, hogy normál gumi elvileg simán kétszerannyit is elfut (vagy 3-4x annyit is), akkor viszont kétséges, hogy megéri-e. Szóval egy dolog az ár, egy dolog a fogyasztás, mindkettő fontos. De ugyanígy fontos a futásteljesítmény is, mivel a gumi ára azért elég magas.
2016. szept. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs fél liter klönbség 100 km-en. Talán 1-2 deci(volt erről pár éve egy teszt valahol).

A jobb gumit vedd, amelyikkel biztonságosan tudsz közlekedni. Ha spórolni akarsz, figyelj oda a vezetési stílusodra, azzal sokkal többet spórolhatsz( benzinnél simán 0,5-1 liter, ritkábban kell fékeket cserélni, kíméled az egész autót).

2016. szept. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nankang? Maximum gokart pálya szélére ütközőnek...


1. A cimkén lévő betűk halvány tájékoztatások. Ez alapján nen szabad gumit venni.


2. Olcsó húsnak híg a leve. Igen, olcsó gumi rossz gumi.


3. Az idő pénz, én nem spórolnék a gumin hogy utána lassan kelljen közlekedni.


4. Az olcsó takarékos gumival lehet spórolni, de ha az esőben beborulsz az árokba akkor sokkal több pénzt buksz.



A gumik legallja a Eco féle takarékosgumik. 1 decivel kevesebbet eszik a kocsi, lassabban kopik de cserébe kevésbé tapad. A jók a sport gumik, amik jobban kopnak, de esőben berántod a kormányt és a kocsi ragad az útra.


Nincs olyan gumi ami lassan kopik, takarékos és nagyon jól tapad.

2016. szept. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tavasszal vettem új nyári gumikat. Szerintem annak idején én is tettem fel hasonló kérdést a témában.

Szerintem a tapadás lényegesebb, mint a fogyasztás. Az előző gumim A tapadású és C fogyasztású volt.

Most mikor gumit kerestem A/A-s nem nagyon volt. (225/45R17 méret.) Vagyis egy típust azt hiszem találtam, de aránytalanul drága volt. Kb duplája volt, mint egy A/C-s. Annyit nekem nem ér.

Amit találtam és tetszett, tesztekben is elég előkelő helyen volt, az A/E-s. Erősített XL kivitelben lett volna A/C-s belőle. De olyat azért nem akartam, mert az előző is erősített oldalfalú volt és irdatlanul dübörgött vele az utastér.

Így azon vacilláltam, hogy vajon egy C-s és egy E fogyasztású gumi között mekkora lehet a különbség. De végül megvettem ezt az A/E-st.

Nem bántam meg. Semmi, azaz nulla a gyakorlati, tapasztalati különbség a fogyasztásban. Ugyan azon az útvonalon járok rendszeresen évek óta. Mindig tempomattal, autópályán megyek, tehát azt sem lehet mondani, hogy másképp nyomom a gázt. Semmi különbség nincs.

2016. szept. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!