Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire megbízhatóak, biztons...

Mennyire megbízhatóak, biztonságosak ezek az utólagosan beépíthető, univerzális központi zár rendszerek?

Figyelt kérdés

Pl. erre gondoltam:

[link]


Mennyire könnyű feltörni őket? Nyilván nincs olyan rendszer amit ne lehetne, ezt tudom. Egy 30 éves autóba építeném bele, az érdekelne hogy akkora alapvető védelmet ad-e, mint egy szintén nem túl nehezen feltörhető kulcsos ajtózár.



2016. nov. 23. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb annyit nyújt. Már nem gyártanak fix kódos központizár vezérlőket. Én mondjuk sima központit vennék, és egy riogatót használnék távirányítónak.
2016. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Feltörés ellen a legjobb ellenszer: ne hagyj semmit sem elöl, látható helyen, pláne ne rádiót.

Hülyén hangzik, de tényleg így van. Még egy 100 forintost sem! Volt ismerősöm, akinek azért zúzták be a szélvédőjét.


Egy autó feltörése, legyen új, vagy régi, egy profinak nem kihívás. Egy lúzernek csak az újak okoznak fejtörést.

A tiedhez hasonló koros autók esetén a mechanikát támadják. Szimpla zártörés, kihúzom a betétet, tolvajkulcs, lemezzel, vagy kampóval benyúlok az ablaktömítés mellett, stb.....

Akkor pedig édes mindegy milyen a távirányítód.

De ha nincs szem előtt, szimplán egy rücskös féltéglával megoldja.


A távirányítós központi zár kizárólag a kényelemről szól.


Szigorúan és következetesen: semmit sem elöl hagyni!


Ha látja a delikvens, hogy nincs mit elemelni, keres másikat. Odébb lép és feltöri a melletted álló gyanútlant.


Én a helyedben valami nevesebb/bejáratottabb gyártótól vennék, noname-et biztos nem. Nem azért, mert bármiféle plusz védelmet adna, hanem azért mert nem fogja megadni magát az elektronikája 1-2 év múlva, mikor már rég lejárt a garancia.

Nekem is raktak be, igaz csak vezérlőt. Típust nem tudok, ha érdekel, este megnézem.

Az olcsó kínai gagyik (most nem feltétlen csak centrál zárra gondolok) tapasztalataim annyit is érnek, amennyibe kerülnek.


Őtőlük már vásároltam, igaz mást, de eddig nekem bevált:

[link]

2016. nov. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vida Sándor ***** válasza:
Én egy opel kadett e-be építtettem be egy spal rendszert. 11 évig használtam gond nélkül, így is lett eladva. Most van egy kis Marutim, egy nevenincs rendszerrel, Az jobb első ajtónál eltörött a két rudazatot összefogó bilincs/spiater/, arra buheráltam valamit, most működik, de a jobb hátsó is elromlott. Azt még meg sem néztem, miért.
2016. nov. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hiba lenne azt hinni, hogy csak az aljanépből kerülnek ki autótolvajok. Vannak erre szakosodott, ebből (nem is rosszul) élő bandák, akik naprakész ismeretekkel rendelkeznek minden biztonsági rendszerről. Folyamatosan tanulnak és képezik magukat. S mivel esetükben különösen fontos az időfaktor, gyakorlatilag másodpercek alatt törik fel a legbonyolultabb zárat is.
2016. nov. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából vegyítve akarom használni a gyári rendszerrel, ami kulcsos központi. A bal első ajtóban csak egy kapcsoló van, amit a zár vezérel. Csak oda szerelem be az utángyártott motort, a többi ajtó a gyári központi által lesz kapcsolva.
2016. nov. 26. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!