Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik oldali közlekedésre...

Seatis kérdése:

Melyik oldali közlekedésre lett tervezve az alábbi linken megtekinthető autó fényszóró? Beépíthető-e Magyarországon közlekedő autóba?

Figyelt kérdés
[link]

2016. okt. 27. 14:44
 1/5 veterán vas ***** válasza:

Lehet, hogy valami beugrató kérdés akar lenni, de én elsőre, egy körben elhelyezkedő nagy nyomtatott E betűt és számot látok, ami az ECE szabványra utal.

(Economic Commission for Europe)

2016. okt. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ebből nem derül ki.

Rá van írva LHD és RHD is de ez nem jelenti hogy mindkettőhőz használható, ha erre gondoltál.

Köss rá 12V-ot aztán kiderül a vetítési képből.

2016. okt. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Engem az a jobbra mutató nyíl zavar a 2242 és 0146 szám alatt. A jobbra mutató nyíl elméletileg azt jelenti a szabvány szerint, hogy kizárólag bal oldali forgalomban használható a gépjármű, ha mindkét irányba mutató nyíl van, akkor a lámpa állítható, attól függően, hogy bal vagy jobb oldali forgalomban kívánjuk használni, és ha NINCS nyíl, az azt jelenti, hogy csak jobb oldali forgalomban használható. DE ugye itt több nyíl is van, ezt a bizonyos nyilat pedig vagy az E szám alá/felé vagy a HCR alá szokták rakni, ott pedig ezen nincs semmi, emiatt nem tudom eldönteni.

A megvilágítási tesztet holnap csinálom meg, remélem az perdöntő lesz.

2016. okt. 28. 00:18
 4/5 A kérdező kommentje:

Elvégeztem a vetítési tesztet, ez alapján számomra úgy tűnik, jobb oldali közlekedésre lett tervezve, de a lámpán olvasható jelölések továbbra sem egyértelműek számomra...


Bal oldali lámpa vetítési képe:

[link]


Jobb oldali lámpa vetítési képe:

[link]

2016. okt. 29. 01:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Jobboldali közlekedésre vannak.

Abból a lámpából (is) gyártottak baloldali közlekedésre alkalmast is azért van ráírva ez is az is.

De ez jobbos.

2016. okt. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!