Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ABS-es 2006-os Suzuki Swift...

ABS-es 2006-os Suzuki Swift kereke miért blokkol be?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2006-os ABS-es szerelt Swiftem van. Felújíttattam az ABS kockát 1 hónapja körülbelül szervizben, és amikor átadták az autót, szóltak, hogy a bal első kerék leblokkol fékezésnél. A fék jól fog, nem kell pumpálni a pedált, de amikor nagyobbat fékezek a jobb oldali kerék teljesen jól működik, az ABS engedi tovább, de a bal első kerék beblokkol és addig fogja a fék a kereket, míg az autó meg nem áll. Széthúzták a jeladó csatlakozóját, akkor világított az ABS visszajelző, de a kerék csak addig blokkolt amíg a pedált nyomtam. Miután visszaszerelték a jeladó csatlakozóját, megint az a helyzet, hogy amint megcsúszik a bal első kerék beblokkol a fék és nem enged fel amíg az autó meg nem áll teljesen. A szervizben 2 ABS tömbbel is próbálkoztak és mind a kettővel ugyanúgy megvolt ez a probléma, és tanácstalanok, hogy mi baja lehet, és nem is erre szakosodtak. Valakinek volt már ilyen problémája? Illetve milyen szerelőhöz lenne érdemes elvinni az autót, ha tudtok ajánlani, ahol hamar megoldják a problémát?
2016. nov. 24. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Suzuki szervizbe volt? ,mert irod nem erre szakosodtak
2016. nov. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kimondottan ABS kockák felújítására szakosodott műhelybe vittem, mivel ez típushiba a Suzukiknál, de ott még ilyet nem tapasztaltak.
2016. nov. 25. 14:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Suzuki tipushiba? ne ijesz meg nekem 2008- s van.na komolyan vidd Suzuki szervizbe ha B.A.Z megyei vagy megirom hova
2016. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2016. nov. 26. 11:24
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez a hiba a szervizeléstől is függ, valamint ha beírod a google-ba, hogy Swift ABS, akkor 2 oldalon keresztül javító cégeket találsz, akik ezzel foglalkoznak, de márkaszerviz nem sok van köztük. Komárom E. megyei vagyok, de az itteni márkaszervizben fő fékhenger cserétől kezdve mindent ajánlottak, kicsit borsosabb összegért, de az alap problémát, egy ABS javítással foglalkozó cég 45.000ből megoldotta :) Ezért tartok kicsit a márkaszervizektől.
2016. nov. 26. 11:28
 6/8 anonim válasza:

Hello!

Nekem is ugyanez a hiba elojott a 2006-os Swiftemen most, csak nekem a jobb elso kerek marad blokkolva. Jo regen tetted fel ezt a kerdest, ennek ellenere remelem eljut hozzad ez a kerdes. Neked mi oldotta meg a problemat? Nagyon koszi!

2021. jan. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Féknyergek úgy járnak, mint a vaj, abs kocka új, abs jeladó új, abs gyűrű új, ma kicseréltük a főfékhengert is. Ugyanaz a hiba. Fékezve amikor bekapcsol az abs, lesatuzza mindig a jobb elsőt és hiába engedem el a féket, satun hagyja amíg meg nem áll az autó. Jeladót széthúzva, ezáltal az abs-t kiiktatva tökéletesen működik a fék. Lesatuzza mind a 2 első kereket, viszont ahogy elengedem a fékpedált, azonnal oldja is a féket mindenhol. Jeladót visszadugva, teljesen ugyanaz a probléma megint. Akárkit hívok senki nem találkozott még ilyennel. Én abs elektronikára gondolnék, de arra mindenki azt mondja, ha nincs hibakód, akkor jónak kell lennie. Szerintetek?
2021. jan. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Úgy néz ki meglesz a hiba. Felhívtam a Rewoprot megint, azt mondták nagyon kicsi az eselye, hogy elektronika hiba ha nincs hibakod. Mondták, hogy megbeszélik. Visszahivtak. Arra jutottak, hogy valoszinuleg fel vannak cserelve az abs kockában a fékcsovek. Megnéztem az autót. Forditva van bekotve az egyik körön a fékcső.

A főfékhengertől a két felső szélsőbe jön be gyárilag a fekcso. Onnan a két kozepso megy az elso kerekekhez. Na most nekem ugy kototte be ezek szerint nyáron anno egy szerelo az abs kocka csere utan, hogy a balos ketto az jol van. A balos jon a fofekhengertol, a balrol a masodik megy a bal elso kerekhez. Viszont a jobb oldalon a legszélére jonne be a fofekhenger, na most oda a jobb elso kereket kototte be. Jobbrol a masodikra lenne rakotve a jobb elso kerek. Na oda meg bekototte a fofekhengert. Este csereljuk is vissza a fekcsoveket.


Bárki így jár ABS kocka csere után, az akkor tudja, hogy ez a hiba. ( ABS KOCKA KERÉK BLOKKOL)

2021. jan. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!