Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen nyarigumit vegyek?...

Ody.z kérdése:

Milyen nyarigumit vegyek? Vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nyári gumi vásárlást tervezek, nem horror áron, viszont újat szeretnék.

2 versenyzőre szűkítettem le a kört. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi ki használta őket és milyenek? Mint márka, mint típus. ( kopás, tapadás, öregedés stb. )

Tudom, hogy van a prémium kategória ( Bridgestone, Michelin, Conti stb. ), de nekem max 15000ft/db a keret sajnos, hiába csak kicsit kerül többe az a kicsi is 4-el felszorozva valakinek sok!

Jobban városi használatra kell ( kigyorsítás, lassítás, hirtelen fékezés, esős illetve száraz úton ), néha néha 100-200km-es utak 1-2 havonta.


Falken Ziex ZE-914 205/55 R16 91V


Kumho Ecowing ES01 KH27 205/55 R16 91H


Válaszokat köszönöm!



2016. nov. 25. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Kumho Solus talán jobb lenne, de ebben a kategóriában kb ugyanazt tudják a gumik, akár ismertek, akár nem. Van Matador Hectorra is, de nem hiszem, hogy jobb lenne a többinél. Én egyébként lehet, meglépném amit egy haverom: Linglong kínai gumi. Jó áron volt és 50.000 Km után most cseréli. A srác amúgy versenyző, tehát érzi, mi a jó és mi nem. Ezzel a gumival elégedett volt. Most pedig találtam Lauffen-t, ami a HANKOOK márkája és jó, ráadásul nagyon olcsó.

[link]

2016. nov. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha hiszel a gumi paramétereknek (fogyaszás/nedves tapadás/zaj), akkor a tapadás szempontjából egyformának kell lenniük, fogyasztást tekintve pedig a Falken kell takarékosabb legyen. Az 1 dB-s zajkülönbség nem mérvadó.

Érdekességképp: a webshopok nem is egyformán adják meg a fogyasztási adatot, pl találtam a Kumho-ra B és E osztályzatot is.

2016. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ma az Emag-on féláron láttam a gumikat!!
2016. nov. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most vettünk Barumot a Renaultra, már havat is elkaptam vele, és nagyon megvagyok elégedve vele, kellemesen csalódtam ebben az olcsó gumiban. De a Hankook mégjobb, viszont nagyon olcsó, az mégjobb választás.
2016. nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!