Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az ideális fagyálló hőmérsé...

AGM kérdése:

Mi az ideális fagyálló hőmérséklet?

Figyelt kérdés
Tankolásnál megkértem a benzinkutast, hogy mérjünk rá a fagyálló fagyáspontjára. A műszer -12-fokot hozott ki. Szerintem ez kevés, hisz -12 akármikor jöhet már, és ha szétfagyasztja a hengerfejet elég szomorú leszek. Ha lecserélem a hűtőfolyadékot, és 50-50 arányban keverek újat(rózsaszín folyadék, ami -72 fokos), akkor az csak -35 fokos lesz? Mondjuk annyi elég lenne már szerintem.

2016. nov. 27. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
25-re szoktuk keverni, annyi bőven elég.
2016. nov. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem a gyár -35-el adta ki a kocsimat. azóta is annyi.


a -35 fok az általában gyári kiadás. Nálunk ideális.

2016. nov. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Közel 40 éve autózom. Korábban -25 fokra szoktam belőni, az utóbbi 10 évben -35 fokra. Így nyugodtabb vagyok.
2016. nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Buf ***** válasza:
A -35 fok az ideális keverési arány ahol még a fagyálló nem bántja a gumi alkatrészeket, és megfelelően keni a vízpumpát.
2016. nov. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az itteni éghajlati viszonyokból adódóan -25 alá teljesen fölösleges töményíteni.Egyébként otthon is könnyen ellenőrizhető,kiszívsz egy kis pohárba és berakod a fagyóba,ha 4*-os és jól működik, akkor legalább -18C alá hűt.Másnap megnézed,ha teljesen folyékony akkor nemm kell piszkálni.
2016. nov. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem azért kell a töményet -35c-ra keverni mert sarki hideg van nálunk,ha nem mert az autó vízpumpa szén gyűrűjé(tömszelence) is a hűtőfolyadék keni .Ezt csak 50%-os hígításnál tudja tökéletesen ellátni a korrózió védelemmel együtt.Ha nyáron valami miatt nem tudjuk feltölteni fagyállóval csak tiszta(ami a legutulsó megoldás),vagy desztillált vízzel a rendszert,akkor ajánlatos ezt mielőbb pótolni az 50% keverési arányú folyadékkal a fentiekben leírtak miatt.
2016. nov. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-s al tudok tökéletesen egyetérteni
2016. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
" is a hűtőfolyadék keni " Az elitilén glikonak azért olyan sok kenőhatása nincs,itt igazából magának a folyadéknak a surlódáscsökkentő hatása érvényesül,egyéb vízszivattyúk ahol ilyen kerámia(szén)gyűrűs tömítést alkalmaznak is elmennek több tízezer üzemórát...
2016. dec. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as egyszerű teszt.Mártsd bele ujjad etilén glokolba,majd másik kezeden sima vízbe és érezni fogod a tapadási külőmbséget.Ez hígítva is igaz 50-50%.A másik a korrózió védelem miatt van így.Én tőlem te még bele is hgyozhatsz az sem érdekel.
2016. dec. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!