Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW 1. 0 MPI motornál (1999-es)...

VW 1. 0 MPI motornál (1999-es) mitől lehet lassú a gázreakció?

Figyelt kérdés
Hirtelen padló gázadásra szürcsent egyet (mintha direkt légszűrős lenne) és utána lódul csak meg (ez eltart 1 másodpercig is). Amúgy szépen jár alapjáraton és kipörög. Enyhe fehér füst jön a kipufogóból. A légszűrő filter tiszta. Fáziskéséssel reagál a gázpedál állására. Lehet téli üzemmód miatt vagy eldugulhatott valami fúvóka?

2016. nov. 28. 12:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyébként nem fullad és könnyen indul. Nincs szelephang, főtengelycsapágyhang sem.
2016. nov. 28. 12:13
 2/13 A kérdező kommentje:
Fojtószelep ház tisztának tűnik.
2016. nov. 28. 12:32
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha üzemmelegen is fehér füst jön, szóval folyamatosan, akkor lehetséges, hogy hűtőfolyadék jut az égéstérbe. Meg kéne nézned, hogy a hűtőfolyadékod nem-e olajos, illetve fogy e a hűtőfolyadék. Ha igen akkor ez lesz a gond, lehet átenged valamelyik tömítésed vagy hengerfejes a motor.
2016. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Erre már én is gondoltam, de ez okozhatja a lassú reakciót is? Az olaj nem vizes.
2016. nov. 28. 16:00
 5/13 anonim ***** válasza:
Sajnos ahhoz nem tudok hozzászólni, hogy a gázreakciód miért késik, ennyire nem látom át, csak amennyit magamtól megtanultam a kocsimon azt tudom, de biztosan összefüggnek a dolgok. Kérdés, hogy minden fordulatnál késik vagy csak alapjáratról induláskor? A másik, hogy az olajon magán nem feltétlenül látod, hogy vizes. A betöltősapka alját nézd meg és a kartergáz elvezető részt, hogy ha fehéres habszerű lerakódás van, akkor vizes az olaj. Egyébként a hűtőfolyadék kiegyenlítő tartályt nézd meg, hogy olajos e a folyadék. A fagyálló hűtőfolyadéknak édeskés illata van, ha olaj van benne, azt látni is, de érezni is olaj és benzin keverék szaga lesz. Egyébként ez olyan hiba, hogy ha elviszed szerelőhöz gyorsan kideríti mi a gond. Én nem szöszölnék vele otthon.
2016. nov. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az 5-ös megírta a jót,Nem biztos az ,hogy belejut az olajba a víz,de a fehér füst azt jelezheti,hogy az égéstérbe igen.Ez miatt lehet a késés,mert a víztől rossz az égés,lassú.Fogy a víz?Van a kiegyenlítőben olajsár szerűség,fekete uszadék?
2016. nov. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az EGR szelepet kellene kitisztítani. Csak az a probléma, hogy ilyen tisztítózó szer ára 3500 felett kezdődik.
2016. dec. 19. 08:38
 8/13 A kérdező kommentje:
tisztítószer!
2016. dec. 19. 08:48
 9/13 veterán vas ***** válasza:

A fehér füst (gőz) megjelenése, egyfajta "hibajel", először ezzel kell foglalkozni.

Lehet, hogy egy 17 éves autónál ráférne a tisztítás az EGR-szelepre, de a hűtőfolyadéknak akkor sincs semmi keresnivalója az égéstérben. ;)

2016. dec. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Alapjáraton nem jön belőle szinte semmi füst. Csak padlógázra. A hűtővíz nem tűnik olajosnak.


Valami olyat is olvastam, hogy a motor téli hideg üzemmódra váltott át, azért van a fehér füst. 2 hónapja nem volt használva és a kipufogóban is lehet kondenzvíz.


Eddig 50km lett azóta vele menve. Nem annyira látványos, de fehére fűstől nagy gázadásra.


Gondolkodtam még valami motor adalékanyagon is. Lehet az segíthetne.

2016. dec. 19. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!