Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elindulásnál csak a kuplungot...

Elindulásnál csak a kuplungot kell felengedni, majd utána gázt adni, vagy ahogy engedem fel a kuplungot, közben gázt is kell adnom?

Figyelt kérdés
Ki hogy tanulta, ki hogy csinálja? Dízel és benzines autók között mi a különbség ebből a szempontból?

2016. nov. 28. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Az a különbség, hogy a diesel autónak elég simán felengedni a kuplungot még emelkedőn is, nagyobb a nyomatéka, gond nélkül elindul, nehezebb is vele lefulladni.


A benzinesnek kisebb a nyomatéka, tehát kell gáz is az induláskor. Ez annyit takar, hogy kis gázt adsz neki majd szépen engeded fel a kuplungot. Természetesen elindul a benzines is gáz nélkül, de csak sík terepen és nehezebben meg könnyen le is fullad. Emelkedőn meg nehezebb a lábfék használata, sokan olyankor a kézi féket is használják, én is.


Én dieseles autón tanultam meg vezetni, utána jött a jó öreg Swift. Elejében azon is úgy indultam mint a dieselessel, hát néha küszködtem. De azon az autón külön, egyedül tanultam meg a gázos indulást + kézi fék használatát emelkedőn.

2016. nov. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a kulcsa, hogy ki kell tapasztalnod, hol kezd el fogni a kuplung. Azaz melyik állásnál adja át a nyomatékot a motornak. Ott érdemes gázt adagolni, különben csak üresben pörgeted a motort, esetleg meg is ugrik, ha felengeded közben a kuplungot. Ha későn adod a gázt, akkor pedig lehet, hogy lefulladsz (benzinessel).


Az a tapasztalatom, hogy az újabb "kisautóké" eléggé felül fog, de típusa válogatja, rá kell jönni, szép lassan, néhány kuplung-felengedéssel.

2016. nov. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Dízellel is gázzal indulunk,annak ellenére hogy elindul anélkül is a jórésze.


A benzines meg nem csak az 1.2-es szívót jelenti,benzinesből is sok elindul gáz nélkül mindeféle remegés nélkül,ahogy a dízel se jelent feltétlen egy nyomatékhegyet.

2016. nov. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen meglepő, a régi, 1.3-as Swiftek elindulnak -benzinmotorral is- gáz nélkül, simán kuplunggal. Sőt mikor a kuplung bowdent kell állítani olyankor mindig úgy nézem meg, hogy nem csúszik e a kuplung, hogy gáz ráadása nélkül indulok el. Jól eltalálva pedig emelkedőn is elindul gáz ráadása nélkül. De a Swift az a gyenge kasztni ellenére erős motorral bír. Lehet egy LADA nem indul el így, nem tudhatom.
2016. nov. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az 1.3-as Swift nem nevezhető gyengének a 750kg-os tömegéhez mérve.
2016. nov. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

1.3 8v 5 ajtós 810kg a forgalmiban, 1.3 8v 3 ajtó 805kg a forgalmiban, 1.0 5 ajtós ha jól rémlik 780kg volt beírva.

Egyébként ezek is elindulnak gáz nélkül.

2016. nov. 29. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Közben kell adni egy kis gázt is, mindegy hogy dízel vagy benzin. Erősebb dízelnél csak picike gázt kell adni, gyenge benzinesnél nyilván jobban oda kell lépni, de muszáj a jobb lábaddal is dolgozni. A lényeg, hogy így szokd meg az elejétől, legyen reflex a dolog. Az autónak is jobb így, és a forgalmat sem fogod feltartani, valamint nem fullad le olyan könnyen.
2016. nov. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

5-6.!


Nem hogy csak elindulnak, mennek is gáz nélkül.

2016. nov. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Jelentem, 1.9 TDI is lefullad gáz nélkül, mert alapjárat közeli fordulaton nagyon minimális üzemanyagot kap!
2016. nov. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

Nah, a sz*r Szutyuki :D


Rossz utakon nem is adok gázt neki és becsorog xD

2016. nov. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!