Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első indításnál hidegen...

Noname1994 kérdése:

Első indításnál hidegen tekerő hangot ad ki valami, kis kis szünetekkel. Suzuki Baleno 1.3I 1999 Ferdehátú. Részletesebben lent. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Nos, hidegen első indításnál tekerő, recsegő, talán fémes hang jön a motortérből, van mikor abbahagyja, van mikor halkabb, van mikor hangosabb.... DE kuplung benyomásakor ez a zaj teljesen megszűnik, illetve ha a motor kicsit átmelegszik, kb 4-5 perc, a hang megintcsak megszűnik... szóval hidegen kuplung kiengedve, fura hang... benyomva nincs semmi hang, illetve melegen minden jó... Remélem érthetően fogalmaztam. A váltó tökéletesen működik, és a motor is. Szeretném megoldani a problémát, mielőtt nagyobb baj lenne belőle.

2016. nov. 29. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, csak hidegben jött elő, a kormányszervónak van egy ilyen feszítő szalagja, vagy lánc, vagy mi a fenéje. Nekem kanyarodásnál is kijött.

Szerelőnek, megmutattam, elnevette magát, aztán meghúzta 3x, és azóta nincs.

Inkább ilyen visító hang.

Amúgy ez Suzuki betegség.

2016. nov. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát a szervónak mi köze a kuplunghoz? Mikor benyomom a kuplungot teljesen elkussol ez a zaj. Ha bemelegszik már a motor akkor is. Nekem kanyarodás közben semmi zaj nem jön elő, 3 éve lett teljesen felújítva, gyári szintre az autó. Én inkább a sebváltó olajra gyanakodok. Hidegen megmerevedik és nem biztosít olyan kenést ami kellene, melegen pedig hígabb lesz az olaj, és akkor már csecse. Esetleg kevés benne az olaj... de ezt kétlem.
2016. nov. 29. 20:14
 3/5 anonim ***** válasza:

nem rossz az irány.

de ha kevés vagy ha egyáltalán nincs ill nem olyan a váltóolaj minősége akkor sem recseg, meg meg fémes hang nincs.

ha olajbeli baj van akkor a váltó akad, nehezen kapcsol hidegen, vagy süvít (fütyül) mikor hajtasz.


mivel elcsöndesül ha benyomod a kuplungot, én arra gondolok hogy ott lehet valami a kínaikalapnál, vagy kinyomócsapágy, netán tárcsa.

mikor meleg azért nem csinálhatja mert pl bemelgszik a csapágy és elcsöndesül.

szóval én ott kezdeném hogy váltó le.

2016. nov. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem egyszerűen elcsendesül, hanem teljesen megszűnik a hang, ha kinyomó csapágy lenne, akkor az melegen is hallatszódna, talán még jobban is mint hidegen. Biztos ami biztos, majd szorítok egy kis időt magamnak és elmegyünk egy doktorbácsihoz, hogy megnézze.
2016. nov. 30. 08:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Első voltam, leírtam mi a problema.

Suzuki villanyszervos, ha benyomod a kuplungot, a generátor simában jár, és normális árammennyiség jut a szervohoz, ha kiengeded, akkor egy picit esik feszültség, és a laza szíj nyikorogni kezd, mivel nem tud olyan erővel húzni.


Ez suzuki betegség, nézd, meg ha hirtelen ráadod a legnagyobb fűtés a kocsira, és közben világít a lámpa, néhány pillanatra sokkal halványabb lesz. Mivel egy-egy új fogyasztó bekapcsolását nehezen veszi a kocsi, mivel nincs kiegyensúlyozva a folyamatos feszültség.

2016. nov. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!