Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi Suzuki Swiftnél miért...

Régi Suzuki Swiftnél miért vannak ott az indikátorok?

Figyelt kérdés
Nézegettem éppen egy régi Swift műszerfal csoportját (hátulját :D) és láttam, hogy vannak benne olyan indikátorok, hogy POWER, Olaj szint, ABS, ON/OFF, alacsony benzin szint mutató, áramkör is van kivezetve a csatlakozókig csak foglalat meg izzó nincs ott. Ha nincs ABS a kocsiban akkor azt értem, hogy oda hiába teszek foglalatot, nem fog világítani. De nem rég vettem egy alacsony üzemanyagszint jelző modult ami a 96 utáni Swifteknél rácsavarozható a benzinmutatóra és belóg egy LED róla az piktogrammba és felvillantja azt, ha alacsonyan áll a mutató. De kérdezem én: néhány indikátor, többek között ez nem működne, ha lazán tennék be oda egy foglalot meg izzót?

2016. nov. 29. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs kapcsoló/elektronika az izzó vagy foglalat előtt vagy után, akkor valószínűleg nem lesz ami meghajtsa, ergó nem fog világítani. Ehhez a kapcsolási ill. huzalozási rajzot kell tanulmányozni.
2016. nov. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Olyan plexi lap van rajta ami átlászó, látszódik hogyan futnak az áramkörök. És onnan tudom, hogy az indiátoroktól a csatlakozókig futnak áramkörök. Ráadásul nem régiben cseréltem ki a fordulatszámnélküli órát fordulatszámmérősre és csak a csere volt a dolgom, beszerelés után működött is a fordulatszámmérő, ergo a stekkeren rajta van a vezérlőjel. Nem tartom kizártnak, hogy a többi funkciónak is ott van minden csak választható opciók voltak így trükköztek, hogy foglalatot nem tettek oda, de később könnyen bővíthető legyen a funkciókkal.


Itt van az óra hátulja:


[link]

2016. nov. 29. 17:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ha a csatiban benne volt a fordulatszám mérőhöz szükséges vezeték, akkor hajrá, hátha sikerül mást is beüzemelni.
2016. nov. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jogos a felvetésed, hiszen ezeket valóban úgy gyártják, hogy a vezetékeket behúzzák, max a "lényeg" kimarad, pl nekem az 1.3 asban nem volt gyári ködlámpám, de a vezetékek A-Z ig be voltak húzva, majdnem hogy csak a lámpatestet kellett beletennem.
2016. nov. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!