Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma láttam az autópályán egy...

Ma láttam az autópályán egy kamiont a belső sávban! Szabályos ez?

Figyelt kérdés
Ma mentem a sztrádán, a sz*r kis szakadt papír Swiftemmel, előzni akartam egy kamion sort. A sor végén a külső sávban is meg a belső sávban is haladt egy kamion, az egyik előzte a másikat. Én meg e miatt személyautóval percekig bent rostokolltam a belsőben 90 km/h-s sebességgel. Kérdem én... szabályos ez? :O

2016. nov. 28. 22:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
1000- es swift?
2016. nov. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1.3-as, de miért lényeg ez?
2016. nov. 28. 22:49
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

7,5 t feletti járműnek tilos az előzés 2x2 sávos autópályán és gyorsforgalmi úton reggel 6-tól 22-ig.


Ha valamelyik feltétel nem teljesült, akkor szabálytalan volt.


Azt, azért megjegyezném, hogy ez nem főben járó bűn. Értem én, hogy téged zavar, de nem tudhatod, hogy mi oka volt rá. Gondolom (ha a helyzet úgy kívánja) Te is rugalmasan értelmezel néhány szabályt és itt nem nagy dolgokra gondolok. Lehet kifogyott már a vezetés idejéből (vagy munkaidő), vagy sietnie kellett a célállomásra. Vagy csak román volt! :D

2016. nov. 29. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%

Úristen, most mi lesz? :O


Legalább megtapasztalod, milyen az, ha a szutyukiddal feltartasz másokat az autópályán.

2016. nov. 29. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Húha, komolyan ez volt az egyik legnagyobb szabálytalanság életedben, amit láttál, hogy még ide is kiírtad? :D

Nem, nem szabályos, de gondolj csak bele egy kamionos életébe, ő bírna menni 90-el, de valaki nem megy előtte csak mondjuk 85-el, és ő 4,5 órán kell kövesse a másikat, úgy hogy ne aludjon el unalmában. Te vártál egy kicsit, aztán utána teperhettél a belsőben tovább. Nincs ebből semmi. Amúgy szokták a rendőrök sz*patni a kamionosokat ezért, nyugi, mindig kint vannak valamelyik parkolóban, és direkt csak ezt figyelik.

2016. nov. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabályos persze, de hát ő az országutak királya, nem?
2016. nov. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 veterán vas ***** válasza:
61%

Légy kemény, told le az útról!!!

Csak nem fog a nyomorult 500 lóerővel és 30 tonnával csúfoskodni a Mi Autónk előtt? :D

2016. nov. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szar Szutyukival feltartani másokat? Csak azért, mert ezt a fajta kocsit a legtöbb idióta vezeti!


De a Suzuki nem tartja fel a forgalmat, ha tudnak vezetni!

Tegnap 12-kor láttam ezt és nem először, sőt...


Ezen a pályaszakaszon jár egy menetrend szerinti DAKK-os buszjárat is, azon is ültem már párszor. Volt mikor a reggeli csúcsban, tömve volt a busz és maga a busz előzött egy másik kamiont. Ez szabályos e?

2016. nov. 29. 10:34
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen szabályos, a buszokra nem vonatkozik a tiltás. És ők bírnak 100-al menni (már amelyik), így lazán meg tudják előzni a kamionokat.

Amúgy engem nem zavarnak annyira az ilyenek. Még akkor sem, ha te vagy előttem a Suzukival, és látom hogy éppen előzöl, és picit gyorsabban haladsz a külső sávnál. Pedig fekete Audim van, és mégsem lámpázok le senkit. Mielőtt kezdenétek, hogy ez a feltartás csak Magyarországon van: hatalamas tévedés. Ausztriában és Németországban az echte németek nyomulnak a belsőben 100-al, hátuk mögött kilóméteres sorral. És ott sok helyen a kamionnal sem tiltott az előzés. Szóval légyszi, legyetek türelemmel az utakon, pályákon. Nem mindenki bírja a 130-140-et, de azért a lehetőségeihez mérten szeretne haladni.

2016. nov. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem szabályos. Ezen felül meg még mennyi nem szabálytalanságot látni egy nap, írjunk ki mindegyiknek kérdést?
2016. nov. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!