Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlásakor van lehetősé...

Autó vásárlásakor van lehetőség arra hogy még aznap az autóval mehessek el?

Figyelt kérdés

2016. nov. 29. 23:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Igen.
2016. nov. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Rendszám nélküli szalonautó esetén nem.
2016. nov. 30. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 veterán vas ***** válasza:
62%

Vettem már jó pár autót, de még sosem volt olyan, hogy két hét múlva házhoz szállították. ;)

Az emberek -ha autót vásárolnak- általában kipróbálják, elintézik a papírmunkát, kifizetik, beleülnek és elmennek......

Ugyan kire/mire kellene várni?

2016. nov. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk arra kell várni, hogy legyen rendszám az autón. Legyen rajta kötelező. Elkészüljön a forgalmi. Stb. Nem nagyon vettél még új autót, úgy látom...
2016. dec. 2. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 veterán vas ***** válasza:
69%

Kedves Bölcs Ló!

Legutóbbi, "0"kilométeres autóm vásárlása:

Először kiválasztottam, a típust, színt, felszereltséget stb./ és leelőlegeztem. A szalon elindította a forgalomba helyezést, a műszaki vizsgát a vámpapírok intézését és még millió aláírni-elintéznivalót. A megbeszélt időpontban beballagtam és amire a számlát rendeztem, az autó forgalomba helyezve, rendszámmal , és az össze papírral az átadótérben várt.

Ergo amikor kifizetem -ahogy a kérdésben is olvashatod AZNAP- beleültem, onnantól semmit sem kellett tennem, csak örülni az új autónak.


Egy valamira való szalon mindent elintéz. ;)

2016. dec. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne röhögtess, te játszol az "aznap" szóval, te bementél a szalonba, kiválasztottad az autót, FIZETTÉL (előleget), és mégsem AZNAP mentél el vele, hanem ki kellett várnod, amíg mindent elintéznek. Pedig nyilván erre irányult a kérdés. Ha abból a napból indulsz ki félrevezetően (a folyamat végén), amikor elviszed az autót, akkor mindig "aznap" viszed el az autót, hahaha...
2016. dec. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 bárándi válasza:
74%
Ha csak nem volt olyan gyors az autószalon, hogy 2-3 óra alatt mindent elintézzen. De ezt nehezen hinném.
2016. dec. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 veterán vas ***** válasza:
100%

Ha már az "aznap " szóval játszunk:

Igen, amikor rendeztem a számlát -vagyis megvásároltam az autót- AZNAP el is vihettem.

Azért beszélek kimondottan erről a napról, mert az előleg az nem a vételár, csak egy része, ahogy a megrendelés sem vásárlás, hanem csak annak előkészítése.

Ebbe is beleköthetsz, de ettől még én így gondolom.

Különben fölösleges vitázni, mert a kérdés nem arról szólt, hogy Te így, én pedig úgy értelmezek egy szót. Csupán azért írtam le, mert állítottad, hogy még sosem vettem új autót.

De! ;)


További szép napot.

2016. dec. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Steve G. Paul válasza:
Ország kérdése. Itt az USA-ban simán. Besétálsz a "pénzzel" és egy óra múlva kigurulsz a neveden lévő és rendszámos autóval. Becsssó ;)
2016. dec. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Új autó vásárlásról volt szó, most jöjjön egy kicsit a használt autó vásárlás egyik esete.


Én egy szombati napon mentem autót nézni magánemberhez. Megtetszett, eldöntöttem, hogy megveszem az autót, megírtuk az adás-vételi szerződést, kifizettem, megkaptam minden iratát, tartozékát az autónak kulcsokkal együtt, majd beleültem és elmentem. Azaz aznap, rögtön. Persze ennek feltétele, hogy használatban volt az autó, azaz volt rendszáma, forgalmija, biztosítása, minden, amitől hivatalosan is mehet közúton egy autó. Egy dologra kellett nekem figyelnem, hogy legyen az én nevemre biztosítás kötve attól a naptól kezdve. Na ez nem biztos, hogy tud teljesülni, mivel nem kötsz előre biztosítást arra az autóra, amit nem is biztos, hogy elviszel. Hálistennek nagy büntetés nincs, ha utólag kötsz rá biztosítást, ilyen esetben néhány nap fedezetlenségi költséget kell pluszban fizetni a kötelező biztosítás díján felül. Ez pár száz forint naponta. Mivel én szombaton vettem az autót, hiába kötöttem meg a biztosításomat online még aznap, az csak a következő hétfőn jutott érvényre, így két nap fedezetlenségi költséget róttak fel, ami kb. 5-600 Ft körül volt.


Összességében van rá mód, hogy elvihesd rögtön a használt autót, amint megvetted, de ennek kell hogy teljesüljenek előfeltételei.

2016. dec. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!