Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi chiptuning problémában...

Audi chiptuning problémában jártas valaki?

Figyelt kérdés

Az alany egy 2013-as A6 tdi. 230 kW-os.

Meg lett chippelve 5 napja, elég bitang lett, de ma egy kigyorsítás során hirtelen elvette a gázt, bevillant a check engine és alig ment (gondolom, vészüzembe állt).

Leállítva és újraindítva tökéletesen működött megint, de a 6-8-10. gyorsításnál (nem számoltam, hányadiknál) megint ezt csinálta, stop-start után újra ok volt.

2 nap múlva ér rá a mester, aki szervizeli, addig gondoltam, megkérdem, hátha vki találkozott már hasonló problémával.

A chippes tag külföldön van, egyelőre elérhetetlen.



#Audi #TDI #chip.
2016. nov. 30. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy kötözködés, meg minden, de nem volt elég az a 313 lóerő annak a 3000-res motornak? :)

Amúgy valamit nem csinált jól a mester, itt az ECU csillió dolgot figyel, és ha csak egy apró hibát érzékel (az igényesen megírt chip miatt például), akkor ez történik. Millió oka lehet a dolognak amúgy, és vigyázz, nehogy pont akkor jöjjön elő, mikor egy kamiont előznél.

2016. nov. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyenek ezek a 20ezer forintos csipszelések.......
2016. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Soha sem elég.. :-)

Anno volt 1.8 turbóm, az 290 Le-ig lett húzva, nyilván nem csak egy programmal.

Ez nem lett jelentősen elírva, padon 362 Le és 728 Nm teljesítményt mutatott.

Nem előzök vele már, garázsban várja a mestert és a chipest, aki nem 20-ért csinálta, hanem 90-ért..

2016. nov. 30. 18:17
 4/6 anonim ***** válasza:

nyomjad csak, majd egyszer kikonyokol a hajtorud a blokk oldalan, te meg ott fogsz allni butan, es csak kerdezgeted hogy ez most miert?


Aki elhiszi hogy csippel lehet ennyit hozni buntetlenul az minimum naiv es tajekozatlan.

2016. nov. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Turbó körül érdemes nézelődni, akkor szokott vészüzembe váltani. Elmegy valahol a nyomás vagy nem tölti be azt a mennyiséget ami meg lett adva neki.
2016. nov. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a hozzászólást, a mester megoldotta, de h miként, az az ő titka marad.

Mindegy, nekem egy 20-asom, neki szűk egy órája "bánta", már mehettem is érte.

Legalább használva volt a roadster, bár ilyenkor már nem szívesen hoztam ki, nyári autó az.

2016. dec. 3. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!