Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Terepjáróm hasmagasságát meg...

Terepjáróm hasmagasságát meg szeretném növelni. Hogy lehet ilyet?

Figyelt kérdés

Van egy Toyota Hilux hobbi autóm. Szeretném megemelni a bódét. Hogy lehet ilyet csinálni? Miket kell változtatni? Hogy lehet lepapírozni?


A válaszokat előre is köszönöm.



2016. dec. 1. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Magasabb rugók kellenek bele. Ha nagyon sokat akarsz emelni rajta, akkor egyéb dolgok is kellenek. Papírozást nem tudom, de igazából azt ajánlom, hogy ne is foglalkozz vele, mert a bürokrácia miatt nem jutnál semmire.
2016. dec. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagy egy ahhoz a típushoz való "off-road" szettet beszerzel, amivel megemelheted, akkor van neki TÜV tanúsítványa. Vagy terveztetsz hozzá SZAKEMBERREL (tehát nem a "szomszéd Zsolti, mert ért hozzá és neki is van").

Mindegy melyik utat választod, beballagsz vele a Nemzeti Közlekedési Hatósághoz (NKH, régebben ugye "a KPM"), ott benyújtod az igénylést az átalakításra (átalakítási engedélyt kérsz) és ott elmondják pontról pontra, hogy mit kell tenned (mindkét verzió esetén). Ha találsz hozzá TÜV papíros szettet, arra lehet csak azt mondják, hogy szakműhelyben szereltesd be, vidd el róla a számlát (vagy valamit, amivel bizonyítod, hogy nem te hekkelted bele), és beírják a forgalmiba az átalakítást (rendkívüli műszaki ilyenkor nem lesz, csak egy szemle)

Ezeken felül legyen patent az autó, mert ott az kell. Ha ésszerű a terved, akkor megvalósítható, nem vérszomjas fenevadakból áll a brigád ott se. Nálunk Szegeden legalábbis normálisak. Nemrég voltam náluk, oktató pedálsort szereltettem ki az autóból, és vinnem kellett megszemlézni. Ezt se tudtam, ezért előtte bementem, érdeklődtem, kiszereltettem, visszavittem szemlére. aztán felszereltem taxinak, mivel még éppen elmúlt 1 éves, így az is szinte csak egy szemle volt, kb fél óra alatt végeztem.

Szóval bemászol az NKH-hoz, előadod a tervedet, és megmondják, hogy szabad-e vagy nem, ha szabad, akkor hogyan, ha nem, akkor miért nem.

2016. dec. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ha közúti forgalomban is használja az autót a kérdező, elég nehéz lesz nem foglalkozni a papirozással, mert megfelelő mübizonylatok nélkül addig lesz műszakija az autónak, ameddig a mostani kitart: lejáratig, vagy az első kötekedős rendőri intézkedésig.

Az se mindegy mennyit szeretne emelni az autón, néhány centit lehet nyerni nagyobb átmérőjű kerekek felszerelésével is, a lengéscsillapító emelésének is van határa, a sok emelés a stabilitás rovására megy.

Az engedélyeztetés valóban macerás, jobb nem belevágni a komolyabb átalakitásokba, ha nincs mübizonylat

2016. dec. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak cégek, akik ezzel foglalkoznak, nyilván pénzért, de úgy csinálják, meg, hogy ne kelljen vele rohangálnod ide-oda papírokért. És szakszerűen.
2016. dec. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudtok olyan céget ami foglalkozik ilyennel?
2016. dec. 1. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!