Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogyaszt kb. a klíma?

Mennyit fogyaszt kb. a klíma?

Figyelt kérdés

Kb. mennyivel fogyaszt többet az autó, ha megy a klíma is.

Legkisebb fokozaton, Peugeot 206 autó.

Mert mostanában sokkal sokkal többet fogyaszt, mint máskor. Bár szerintem ennek túlnyomó része nem a klíma miatt van, hanem mert szar benzint tankoltam.

De azért még érdekelne.


2016. dec. 1. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén, nekem ilyenkor már nem esne jól a klímázás. Én azt javasolnám, hogy kapcsold ki legalább májusig.
2016. dec. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy fűtök vele, nem hűtök :D
2016. dec. 1. 19:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha fűtesz, nem megy a klíma. A motor veszteséghőjét használja a fűtés, semmi többletfogyasztással nem jár.

A klíma hűt, nem fűt, olyankor egy kompresszor dolgozik, amit a motor ékszíjjal hajt meg, viszonylag nagy teljesítményigénye van, fél-1 liter körüli fogyasztás-növekedést okozhat. De ha ki van kapcsolva, akkor semmit.

2016. dec. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Átlagban olyan 0,5-1 literrel, de ugye mostanában nem nagyon kell klímázni. Szerintem olyan "szar" benzint nem lehet sehol tankolni, amitől "sokkal-sokkal többet" fogyaszt egy autó. Én több társaságnál tankolok, de egyértelműen észlelhető különbséget a teljesítményben vagy a fogyasztásban nem tapasztaltam. 28 éve hajtok benzinüzemű járműveket.
2016. dec. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én tapasztaltam nagy különbséget.

Általában a Shellnél tankolok. Egy ottani tankolással, kb. 35 liter, megyek 600 km-t. Most legutóbb két helyen tankoltam. Először egy "maszek" kúton, majd mikor félig volt a tank, akkor a Molnál. Egy kicsi hiányzik, hogy elautókázzam a 35 litert és még csak 530 km-nél tartok.

2016. dec. 1. 19:53
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

Ha rendesen indulás előtt felmelegített az autót, vagyis hagyod 5-7 percig járni, nem fog annyi benzint zabálni, mire üzemi hőfokra ér.

Mert, amíg nem éri el, addig csak többet fogyaszt.

2016. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát, ez a 10% fogyasztás-emelkedés elég tragikus így a tél beálltakor. :D
2016. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ez jutott eszembe, hogy ez a kis különbség simán lehetett az időjárás miatt. Az az egyik legfontosabb tényező a fogyasztásban... Elég, ha bejön egy szelesebb, esősebb idő, máris megugrik, lehűlés nem is kell.


Nincs akkora tapasztalatom, mint sokaknak, de benzin miatti fogyasztásromlást csak egyszer tapasztaltam, az is olyan picike volt, hogy ha nem lett volna a legtipikusabb körülmények közötti a tank, akkor meg nem mondtam volna, hogy ez a 2 deci plusz gyanús. Decire jól szoktam tippelni ilyenkor.

De bejön egy rossz idő és simán egy literrel arrébb kerülök (motorom van, ami általában 3 liter alatt eszik).

Egy igazi dugó pedig még rosszabb.

2016. dec. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Magyarázzad csak, hogy tapasztaltál különbségeket, és majd el is hisszük esetleg. Kár hogy az összes kút Százhalombattáról hozza az üzemanyagot.
2016. dec. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A klíma ilyenkor is működik, azonban nem a hűtés miatt, hanem a páratartalom szabályozó része. Nem véletlenül száradnak le télen a párás ablakok pillanatok alatt ha bekapcsolt klímával emgy a fűtés.

Egyébként szerintem más lesz a gond, nem a klíma.

Nekem nyáron klímával, nagy felnivel ugyanannyit eszik a kocsi, mint télen a nagy hidegben

2016. dec. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!