Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell használni a kuplungot?

Semmi, szinte por.. kérdése:

Hogy kell használni a kuplungot?

Figyelt kérdés

Ma volt az első vezetés órám, és egy elég furcsa tant sikerült megkapnom.. Kanyar előtt 2-esbe vissza, ez eddig ok, de kanyarban a kuplungot be kell nyomni és megtartani egy felengedési szinten.. Na ez most abszolút furcsa volt nekem, mert egy fél éve apámmal tettem pár próbakört és ott szó sem esett ilyen kuplung kanyarodásról.. Le is szidott az oktató hogy miért nem tartom a kuplungot szinten meg kanyarodáskor, én pedig nem értettem miért kéne, csak csináltam.. Úgy tudtam kuplungolni váltáskor, elinduláskor, megálláskor szükséges, kanyarban nem.. Utánna néztem, de a vélemények megoszlanak a neten.. Hogy is van ez akkor?


Apropó, a kocsi dízel amin tanulok, nekünk meg benzines van, valószínű ez is árnyalja a sztorit..



2016. dec. 3. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy a kocsi diesel vagy benzin az maximum az elindulást befolyásolja vezetés technikai szempontból.


Nekem anno az oktatóm azt tanította, hogy ne kuplungoljak, mert jól jön a motorfék a kanyarban. Vagy Te a fék készenlétre gondoltál? Az meg csak jobbkezes kereszteződésnél kell.

2016. dec. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Az oktatód egy marha, de te csinálj mindent úgy, ahogy ő mondja. A vizsga után meg úgy vezetsz, ahogy akarsz.
2016. dec. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kanyar előtt visszaváltasz, s kuplungot LASSAN, csúsztatva ereszted fel, így motorfékezel. Ha gyorsan ereszted fel megránt a kocsi, s kivered a szélvédőt - ha nem vagy bekötve. Talán erre gondolhatott az oktató.
2016. dec. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Ezt értem, de nem erről volt szó ez biztos. A kanyarban, magában kellett megtartanom a kuplungot felengedés közben egy szinten..
2016. dec. 3. 23:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azzal haza vágod a kuplungot, az oktatónál csinálhatod így, de otthon semmiképp xD
2016. dec. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges kuplung-koptatás. De csináld úgy ahogy mondja, az ő kocsija. :D
2016. dec. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem meg mindig megvágott az oktató ha kanyarodáskor benyomtam a kuplungot... de csináld úgy ahogy mondja. Vizsgára készülsz nem pedig vezetni tanulsz. Vezetni majd akkor ha megvan a jogsi, én is így csináltam... 10 óra 10 percbe kellett még tolatni is vizsgán... most képzeld el, hogy egy magamfajta kövér ember hogyan tud hátra nézni s közben 2 kézzel fogni a kormányt.


Ügyes legyél :)

2016. dec. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!