Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó hosszabb tárolása télen?...

Autó hosszabb tárolása télen? Mit érdemes csinálni vele?

Figyelt kérdés

Van egy teljesen jó állapotú autóm amit szeretnék eladni jövő év elején mert most, hogy jön a karácsony mindenki másra költ és a kutya se venné meg normális áron. Akumulátort kivenném, a szükséges dolgokat feltölteném.

Milyen kár keletkezhet benne ha két-három hónapig áll magában letakarva az udvaron?


2016. dec. 4. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Arra figyelj hogy úgy takard le hogy tudjon alatta szellőzni, te ne fóliázzad, inkább valami ponyva kerüljön rá. Tank legyen csurig tele, gumik üzemi nyomás + 0.5-1 bar nyomásra felfújva. Két-három hónap nem olyan nagy idő egy autónak hogy károsodhatna bármi is. Esetleg beüzemeléskor csináld azt hogy minden könnyen hozzáférhető elektromos csatlakozót megmozgatsz, esetleg széthúzod majd összedugod, valamint a testelési pontok csavarjait meglazítod és újra meghúzod ez már elég a jó kontakthoz. Bölcs dolog ha alaposan lemosod az autót, a padlólemezt is beleértve és miután rendesen megszáradt akkor lewaxolod a fényezést. A letakarást meg úgy csináld hogy a ponyvát ne tudja a szél lobogtatni, mert akkor ott sérülni fog alatta valami.
2016. dec. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen kárt nem fog okozni neki a téli álom..
2016. dec. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De arra nem gondoltál, hogyha meghirdetnéd, lehet hogy meg is venné valaki?
2016. dec. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én 4 ből 2 autómat is december közepe felé adtam el, ebből az egyiket dec 24.én. 3.at csak tavasszal kezdtem hirdetni.


Akkut havonta nem árt feltölteni, és kb 2-3 hetente menni kéne vele egy kört, minimum annyit, hogy teljesen bemelegedjen a motor, és közben sokat kell fékezni. Egyes tipusoknál 2-3 hónap alatt beállhat a féknyereg, durván rozsdásak lesznek a fék tárcsák.

2016. dec. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4+

majdnem elfelejtettem, tele tank nem javasolt mert az üzemanyagba rengeteg szennyező anyag keveredik tárolás és szállítás közben és ez ha leülepszik később el tud tömni ezt azt. Ha nem hinnéd el, fogj 2 5 literes kannát tankolj egyikbe benzint, másikba dieselt és nézd meg mi lesz vele 1 hónap alatt, és garantálom, rosszabb lesz 3 hónapnál a látvány

2016. dec. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdemes lenne meghirdetni. Lehet, hogy valaki pont karácsonyi ajándéknak autót akar gyerekének, házastársának.
2016. dec. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hírdetem de normális áron senki se akarta eddig megvenni. Nem fogom feltenni ide a hírdetést mielőtt valaki kérné de jó áron hírdetem és gyakori típus.
2016. dec. 6. 21:59
 8/9 anonim ***** válasza:
nézd meg mi a legalacsonyabb, és legmagasabb ár, és a kettő között hirdesd. És abból még úgy is engedned kell, ha el akarod adni. Ezért kell úgy árulni autót, hogy még éppen jó, majd a vevő megcsináltatja.
2016. dec. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nos lehet érdekel az autód ha gondolod privátban elmondhatod miröl van szó...

Téli tárolás a 80as évek könyve szerint. Bakolva tároljuk az autót mert egy ponton terhelődnek a gumik hónapokig. Ami elvileg nem jó. Hűtővizet is ajánlják leengedni de mivel típust nem írtál ezért nem ajánlom mert pl egy ládából jó leengedni más típusnál nem. Mosást írták többen is az úgy jó.Benzint ne haggy benne sokat mert kiválnak belöle részek. Akkumulátort minimális töltéssel tölts néha. Nos nekem személyes tapasztalat,hogy 4 hónapos állás alatt az összes szimering kiment, nem kaptak kenést igy kiszáradtak.

A fékekre amit irtak sajnos igaz. főleg a tárcsafékek szeretnek beállni. Erre jó a gondosan kibakolt autón kerekek kézzel való megpörgetése majd ráfékezés...könyv szerint szerintem lehet jó de kevés. Ha el akarod adni add el állásban lehet pár 10e költséged fog összejönni...... Na de te tudod.

2016. dec. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!