Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon honnan jöttek...

Magyarországon honnan jöttek ezek a gyártmánynevek: DUTRA, IKARUS és még sorolhatnám?

Figyelt kérdés
Továbbá Csepel Danuvia Pannonia ennek a 3-nak értem hogy honnan lett a neve csak arra lennék kíváncsi, hogy miért pont ezek lettek van valamiféle történetük miért az lett a nevük ami?
2016. dec. 4. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:

"A dömper mérföldkövet jelentett a Dutra történetében, mert nemcsak a kézi erőt szabadította fel az építkezésen, hanem alapjául szolgált a konstrukciós fejlesztésnek. Nem véletlen tehát, hogy a márkanév, a Dutra első szótagját a "dumper-től" kölcsönözte, a második tag a "traktor-tól" származik."


Forrás:

[link]

2016. dec. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az Ikarus korábban repülőgép gyár volt Mátyásföldön.

"1949. február 23-án a korábban repülőgép- és gépkocsialkatrészeket gyártó Ikarus Gép és Fémgyár Rt.-t az Uhri-féle vállalatba beolvasztva létrejött az egységes, állami Ikarus Karosszéria- és Járműgyár"


Ikarusról pedig ugye tudod ki volt?

2016. dec. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


2.


Lehet hülyének tűnök, de nem tudom. :/

2016. dec. 4. 20:59
 4/10 anonim ***** válasza:

Daidalosz, és Ikarosz görög mondahősök. Tragikus, de nagyon szép történetükről mindent megtudhatsz ezen az oldalon:


[link]

2016. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Érdekes, hogy egy görög eredetű névvel látták el a gyárat/buszokat.


A többiről esetleg lehet tudni valamit Danuvia miért lett (tudom, hogy a Duna latin nevére utal), Csepel (Csepel sziget), Pannonia (őshaza) biztos van ezeknek is valami történetük gondolom :D

2016. dec. 4. 21:19
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Abból, hogy az Ikarosz történetet nem hallottad még gondolom, hogy kb. 10 éves lehetsz. Érdekes, hogy a lányom ennyi idősen már tudta használni a Google keresőjét.
2016. dec. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én nem értem miért kell kritizálni nem az volt a kérdés hogy ki volt Ikarosz sőt nen is nagyon szeretném tudni, én arra voltam kíváncsi, hogy miért pont Ikarus nevet kapta a magyar busz. Az első válaszadó a Dutrára irányuló kérdésemre válaszolt ott érthető hogy miért lett ez a név. Te meg előjössz olyannal, hogy nem tudom ki volt Ikarosz. Az meg hogy a te lányod már 10 évesen tudta használni a Google-t az még nem azt jelenti, hogy én nem. Sőt amikor én 10 éves voltam nem a Googleval foglalkoztam hanem a szabadban ütöttem el az időt.
2016. dec. 4. 23:17
 8/10 anonim ***** válasza:
gondolom a repules miatt lett az Ikarus neve Ikarus es nem a buszok miatt, mondjuk szerintem bizarr h barmi repulessel kapcsolatos dolog Ikarus nevet kapjon hisz a tortenet szerint game over volt Ikarosnak ;S
2016. dec. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sajnos ma már game over a busznak is :/, eszembe jutotmeg egy név a Berva moped motor ezt a nevet hogy találták ki? :DDDD
2016. dec. 5. 21:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszer fél napig agyaltam, hogy a RÁBA minek lehet a betűszava. Aztán leesett és elszégyelltem magam...
2017. szept. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!