Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy tuninggyújtás miért jobb,...

Valter6672 kérdése:

Egy tuninggyújtás miért jobb, mint egy alap?

Figyelt kérdés

Erre gondoltam. -> [link]


Mivel lesz jobb, hogyha kicserélem?


2010. máj. 1. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a tiltást szünteti meg. Felesleges
2010. máj. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem se jó semmire....
2010. máj. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A valóban használható tuninggyújtások a gyárinál nagyobb energiájú szikrát tudnak produkálni, ezáltal nagyobb sűrítés mellett is biztos a gyújtás. Ezen kívül pontosabb az időzítésük, magasabb fordulaton is biztonsággal gyújtanak, tehát a fordulatszám növelését teszik lehetővé. Az igazán profi darabokon pedig a gyárinál finomabban, több paraméter szerint állítható az előgyújtás és a leszabályzási fordulat. Hogy ez a konkrét darab milyen, azt ennyiből nem lehet megmondani. Általánosságban azonban maga a gyújtás nem sokat dob a motor teljesítményén, csak megteremti a lehetőséget arra, hogy a többi részegységet erősítve a motor teljesítménye nagyobb legyen.
2010. máj. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
CDI elektronikával én 5-6 éve kísérleteztem 70ccm es aprilia robogón.Semmi különbség nem volt.Legalábbis érezhető különbség biztos nem...Ez így önmagában pénzkidobás,ha a teljes elektronikát lecseréled,akkor az is az,mert nem fogja hozni a várva várt csodát.
2010. máj. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmivel se jobb ez a kis vacak amit belinkeltél, talán jobb, pontosabb lesz a gyújtás időzítése.

Komplett tuninggyújtás lényege hogy a lendkerék tömege és az átmérője kisebb mint a gyárié, így könnyebben forog a főtengely, pörgősebb lesz a motor.

2010. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!