Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék egy 70/4-es simson-t...

Szeretnék egy 70/4-es simson-t, milyen gyújtást, karburátort, kipufogót, hengert, vegyek/rendeljek hozzá? Linkeket légyszíves küldjetek. (futármotorsbolt-ba semmit nem lehet rendelni mert alig vannak hengerek) Kuplungot nem kell piszkálni 70/4-hez?

Figyelt kérdés

2016. dec. 10. 00:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Inkább cseréld a blokkott egy ilyenre:

[link]


70-es átalakítással csak a szívás van.

2016. dec. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a kuplungot és főtengelyt is cserélned kell, továbbá egy tervezett rezó is kell rá. Nekem volt ilyen átalakításom és több mint 70000 forint volt az alkatrész költsége a blokkfelek átalakítását én végeztem. ebben nm volt munkadíj.

Ha használt, bontott dolgokkal oldod meg akkor lehet olcsóbb. Kipufogóra nagy hangsúlyt kell fordítani, mert nem lesz meg a várt teljesítmény.

Első fogaskereket is cserélni kell, végsebesség érdekében.

Nekem az átalakítás után tényleg nagyon ment a motor, végsebességet nem tudom mennyi volt, mert megrendelésre csináltam. Gyújtást is át kellene alakítani ha megszakítós megoldásod van. Drága lesz a vége!!!!!!!!!!!!!!

2016. dec. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Karburátort is érdemes cserélni, én fúvókákat kalibráltam, alakítottam át, de jobb Amal 19, vagy DelLorto 19 Karburátor gyári értékekkel + 18000-Ft minimum. Megéri?

Szerintem nem! Simson gyári 50 es a legjobb.

2016. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Így van, gyári ötvenes a legjobb. Ha rendesen át akarod alakítani annyiba került, mint egy 125-ös motor és az megint jobban fog menni alapon...


Azt meg ne gondolja senki, hogy egy ilyen szinten átalakított Simsont a rendőr simán elenged majd az AM kategóriás jogsival, mert nem hülyék, tudják jól, hogy fel lett fúrva, meg minden létező értéket átlép amit az AM megköt.

2016. dec. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
"am" jogsim van. Jelenleg Amal 19-es karbi,60/2-es Almot hengerem van gyári megszakítós gyújtással. 100-120e ft körül számoltam vele,csapágyak szimeringek,kuplung,főtengő,hengerszett,gyújtas,szújó rezó. Szeretném kicsit gyorsabb erősebb lenne,gyári 125-öst normálisat nem kapok 50-es papírokkal vagy az ország másik felébe van :)
2016. dec. 11. 20:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy 50cc vízes blokk 15 lóerőt is tudhat vagy még többet, szóval érzed a különbséget.

7LE már sok a Simson anyagminőségének.

Ha valóban szép állapotú akkor nem érdemes tönkre vágni.

De ha sok kidobni való pénzed van akkor ám legyen. :)

2016. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!