Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lakókocsiban állófűtés,...

Lakókocsiban állófűtés, mennyire drága dolog, ha valaki életvitelszerűen akar élni a lakókocsiban?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!
2016. dec. 10. 15:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

folyamatosan mennie kell vagy hideg lesz. Nem laktam még ilyenbe, de nincs leszigetelve! ugyan az a jelenség mint egy kocsinál. leállítod és kb 10 perc és lehűlt.


Ha tényleg lakókocsiba akarsz lakni, mert olcsón külön költözöl akkor le kell szigetelni ( oldalak, alul, felül) kívülről nikecellel. Nem árt ablakokat is cserélni meg egy szigetelt bejárat ajtó sem ártana

2016. dec. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Másik megoldás szétszeded a belsejét és belülről szigeteled le
2016. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Igen, erre én is gondoltam, hogy mindenképpen szigetelni kellene. Csak nem tudom, a fűtést, attól még mivel oldanám meg, mert úgy hallottam, a gázzal való fűtés esetében, 2 napig elég egy gázpalack(?) Vagy villanyfűtés, hősugárzóval, de elvileg az is sok áramot fogyaszt... :/

2016. dec. 10. 15:47
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Honnan táplálod árammal? Állófűtés is szívja az energiát.
2016. dec. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Rá lenne kötve a családi házunk áramforrására.
2016. dec. 10. 16:34
 6/17 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Mivel gyenge a szigetelés, ezért valóban kifogyaszthatsz egy palackot 2 nap alatt, sőt ha folyamatosan megy, a nyomáscsökkenés miatt lefagy a palack és hiába van benne gáz, le fog állni. Ilyenkor rakhatsz fel egy másikat, majd később visszacseréled hogy kiürítsd teljesen.


Lehet bele rakni gázolajosat is, 12V vagy 24V, azt meg tankolhatod folyamatosan, pár liter elmegy naponta és abban sem vagyok biztos hogy egy akkora teret befűt.


Elektromos áramot honnan szerzel? Laptop, telefon, villany, esetleg elektromos fűtés? Ha x napidíjért kapsz korlátlanul, akkor egész jó, de aggregátorral, 24V-220V átalakítóval és járatni a motort elég gazdaságtalan.


Víz? Néha gondolom zuhanyoznál. Csap mellett parkolsz vagy hogy oldod meg a rendszeres töltést?



Elég nomád élet, sosem lesz olyan mint egy ház, de ha mégis ez a vágyad, akkor úgy érdemes ha: Van állandó áram és vízellátásod, olyan országban ahol 5-30 fok között mozog a hőmérséklet.

2016. dec. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Bocs, már benne voltam a közepében mikor írtál hogy otthonról lenne áram.


A fűtés gazdaságtalan lenne nagyon, minden más megoldható.

2016. dec. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Rá van kötve a családi házatok áramforrására. Akkor megmondanád mi értelme? Nyáron lalhatsz benne. Télen meg lakj a házban. Ennyi 😃
2016. dec. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ja, az kimaradt:

Télen jönnek a mínuszok és szenvedni fogsz a vízzel, meg fog fagyni a rendszerben.

2016. dec. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Beviz Elek: Köszönöm szépen a válaszodat! :)

Aki kérdezte, hogy miért nem lakok a házban: családi okok miatt kellene kiköltöznöm, idővel valószínű, megpróbálunk építeni nekem egy rendes kis házat kint a kertben, de az még sok idő lenne.

2016. dec. 10. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!