Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új/használt autó vásárlása!...

Új/használt autó vásárlása! Milyen típust javasoltok?

Figyelt kérdés

Új azaz használt kis fogyasztású autót szeretnék vásárolni, második autóm lenne most egy nagy kombi van de fölösleges ilyen nagy méret egy max 3 főre!


Mit gondoltok a Daewoo Matiz 0.8 ról?


A lényeg hogy keveset fogyasszon napi 50 km munkába járás és időnként 2 havonta egy hosszabb út ami max 600 km de nem egyhuzamban. Max 500000 ft van rá.

És valahogy tetszik a matiz kinézete.


20 éves vagyok fiú létemre azért a matizt kicsit kituningolnám (matricák) vagy akár egy szett 15" alufelni menne rá.


Kinek milyen autó vált be?


Érdekelne a véleményetek mert nem szeretnék egy után megint venni egy autót, tehát megbízható, kis fogyasztás és a kis luxus is kellene. :)


Köszönöm.



2016. dec. 10. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy ilyennel jobban járnál. lehet vele haladni, nem leszel forgalmi akadály az utakon. 5-6 litert eszik normálisan használva. Igénytelen, megbízható, hosszú távon is kényelmes, van benne klíma. A hátsó híd a típus hibája, ha BMW-en dőlnek a kerekei akkor fel kell újítani, de ez alku tárgya is lehet vásárláskor.

[link]

2016. dec. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok sokkal idősebb nálad. A nagy kombik nekem se tetszettek soha. Saját családom sincsen, tehát legtöbbször egyedül autózok, vagy legfeljebb 1-2 fő utast viszek. Ezért a kombit én se használnám ki.

De azért néha van, hogy ezt-azt el kell szállítani és akkor jól jön, hogy egy teszkós szatyornál nagyobb a csomagtartó kapacitása.

Nekem az ilyen közepes méretű, Astra, Focus, Golf, stb 5 ajtós autók jönnek be. Ez az a se nem nagy, se nem kicsi kategória. Ha kell van benne hely, de nem egy böszme nagy bálnák.

A Matiz nekem túlságosan picike. A kerekei is olyan fura babakocsi kerekek, a beltere is elég szűkös. Egy Corsánál kisebb autót nem vennék, mert már azt is kicsinek érzem.


De ez az én véleményem. Én nem Te vagyok. Ha Te elférsz benne és nem zavar hogy kicsi a hely benne és amúgy tetszik is, akkor mért ne vennéd meg?! :)

Olcsó, kis fenntartási költségű autó, szóval van előnye is, az vitathatatlan.

2016. dec. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Na igen köszönöm, a kis hely nem lényeg mert ha tudok rá tetőcsomagtartót venni akkor már teljesen ki vagyok elégedve.. :) A matizban nekem is a kerekek méretei nem tetszenek tehát az eredetit tuti leváltanám egy kicsit nagyobbra! max 15" vagy 14 es.. :)

És kinek van ilyen matiza? Megvan elégedve? Tipushibának az olvastam hogy kiszokott törni az első kerék, de azt javítanám mielőtt útnak indulok vele!

Végül is kárpitos és elektronikai tehetségem van azt én megcsinálom csak a futómű és a motor miatt megyek szerelőhöz....

Köszönöm..

2016. dec. 11. 17:25
 4/7 muscleman666 ***** válasza:
Volkswagen Golf 3 1.9 TD vagy TDI ! :)
2016. dec. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Matizt hanyagold. A 15-ös kerék úgy megfogná azt a kis autót, hogy forgalmi akadály lennél. Amúgy oké, hogy az alu könnyűfém, de súlyra nemsok különbség van az ugyanekkora lemezfelnivel, sőt, nekem a 19"-es alu nehezebb, mint a téli lemez felni, csak ugye az autó elbírja röhögve.


Ennyiért egy Stilo-t néznék, elég sok km lesz benne, de ha az 1.9-es JTD-vel veszed, akkor 300 000 km-ig nézheted. Nekem volt Stilo, remek autó volt, imádtam, de a mérete miatt lekellet cserélni egy nagyobb, erősebb autóra, mert munkához kell.

2016. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a tanácsokat végül vettem egy kereskedésben 2004 Daewoo Nubira 1.6 Ecotech 16V. Elég nagy és jó luxus is ebben az árkategóriában, februárban vettem és eddig szuper autónak bizonyult! Keveset eszik, kellemes csendes, és sok sok pozitívum van rá! A kipufogó lyukas lett de megjavították, most lehet féltengelyes lesz, de ez minden autónál elő fordul főleg napi használat mellett és a magyar utakon! :)
2017. máj. 15. 17:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Használd egészséggel! :)
2017. máj. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!