Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hirtelen fogyasztás növekedés?

Hirtelen fogyasztás növekedés?

Figyelt kérdés

Tehát benzines 1.4-es astra G. Egész nyáron téligumival jártam. Öreg kopott téligumik voltak. Télre már nem alkalmas. 5-6 liter közötti fogyasztással jártam vele. Ahogy bejöttek a hidegek akkor felment a fogyasztás 6.3 literre is. Most felrakattam az új tíligumikat. Szinte ugyan olyan gumi csak újabb változat. Ugyan az a gyártó is. Hankook. Vakamint a kutas rábeszílt higy tankoljak 100-as benzint bele. Jól van mondom most az egyszer legyen. Kihajtottam fél tankot belőle. 300 kmt ment el fíl tankal. Az nagyon brutélis. Mivek eddig 400 kmt elmentem fél tankal. 100-as benzin miatt csak nem evett többet. Gumi miatt ehet ennyivel többet? Guminyomás ugyan annyi. Gázt nem nyomtam.jobban mint szoktam. Ugyan úgy vezettem kB. Hidegebb sincs mint előző tankoláskor.


Tehát két dolog változott. Új gumik. Meg 100-as benzin. Ez jelenthetne ennyit? 16 ezres darabáron vettem a gumikat. Szóval azért nem a legolcsóbb legtakarékatlanabb gumik. Nem rosszabbak mint az előző. Csak az előző már 9 éves volr. Esetleg nem tapadt ennyire. Nem.volt ekkora gördülési ellenállás?


2016. dec. 10. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Én arra tippelnék hogy hideg plusz új gumi. Ugye ez most tapad, és hidegben, főleg ha rövidebb szakaszokon mész, nagyon tud ugrani a fogysztás.

A 100-as benzin meg nettó baromság. Az csak a kutas főnöke pénztárcájának jó.


A maga idejében VW corradom Volt, mérte a fogysztást, párszor teszteltem, telitanknktól telitankig mértem a km-t, mindig stimmelt. Amikor engem is rábeszéltek, egyszer kipróbáltam, jobban Sem ment, meg pontosan ugyanannyit evett.


Legközelebb is amikor megpróbált rábeszélni, kérdeztem miért lenne az jobb? Mondom nem eszik kevesebbet, menni ugyanúgy megy. Akkor azzal próbálkozott, hogy "há a Motor élettartam megnő".

Mondom mondom nálam ezek alapból és elmennek kb. 400 ezerig, amit meg ezalatt cserélek, annak nem sok köze van a benzinhez.

Egyébként az árkülömbözetból 200 Ezer km után Kapok egy fűzött gyári VW motort.

Itt ő kifogyott az érvekből.

2016. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát igen. Szerintem is baromság. De adtam egy esélyt. Olyan 20 kmes távokat megyek nagyrészt. Napi 2 szer 20 km. Meg még kB 15 km város. Néha kicsit több város. 800 kmből kB 250-300 km a város. 500 az országút. KB így szokott lenni. És így szokott 5-6 liter között lenni a fogyasztás.
2016. dec. 10. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!