Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 12V 7. 0Ah/20Hr akkumulátort...

12V 7. 0Ah/20Hr akkumulátort milyen típusú/paraméterű akkumulátorra lehet kicserélni ha több kilométert akarok egy elektromos rollerrel menni?

Figyelt kérdés
Malibu 500 W-os elektromos rollerben eredetileg nekem,12V 7.0Ah/20Hr van, de szeretnék egy"nagyobbat" bele tenni, csak nem tudom hogy milyen paraméterekkel vegyem meg.(nem vok elektronikus). Azt tudom hogy nem tehetek bele erősebbet mert akkor leégne a motor. De tartósabbat szerintem igen. Ha lehet ilyet csinálni akkor a paraméterekre lennék kíváncsi. A válaszokat előre is köszönöm.( a motor 300 W-os)
2010. máj. 2. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
12V legyen és 7-nél több legyen az Ah.
2010. máj. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha veszel pl.: egy 80aH aksit ,akkor azzal jó messzire eltudsz menni, viszont nem fér be oda ahova kéne, és még nehéz is (kb 30kg)..De ha mondjuk a lábadhoz valahova tudod rögziteni, akkor megoldható.
2010. máj. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a lényeg hogy 12V os legyen
2010. máj. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Letezik akkora, mint a 7Ah-as (ami elmeletileg 7 A erossegu atamot 1 ora hosszaig kepes leadni) de 9Ah-as. A nagyobb kapacitasuak mar nagyobb meretuek is, nem biztos, hogy bele is fer a tokba. Ugyelned kell a toltore is. A legbiztosabb, ha egy jo minosegu 7Ah-as akut veszel. Ilyen pl. a YUASA. Szerintem meg a 9Ah-assal, nem lesz semmilyen gondod, esetleg tovvabb kell tolteni. Tehat egy 9Ah-as YUASA meg kellene, hogy noveleje a hatotavolsagot.
2010. máj. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha 12V-os a motorod és 12V-os az akkumulátor, akkor teljesen közömbös, hány amperórás, semmi baja nem lesz a motornak. Táplálhatod jóval nagyobb amerórásról is, nyilván messzebbre jutsz egy töltéssel. A menetsebesség szabályzó elektronika kell, hogy rendelkezzen áramkorlátozással arra az esetre pl. ha "falnak" akarsz menni, azaz nem tud megindulni, mert akkor még eredeti akkujával is túlherhelődne.

Egy korlát lehet, a hozzá használt töltő tudja-e nagyobb árammal tölteni, mert az új nyilván "többet kér", de lehet a töltő elektronikája "védi magát" és nem lesz baja, a töltési idő nyilván hosszabb lesz.

2010. máj. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hu.. köszönöm a sok választ... Inkább maradok a 7 Ah-nál.

Milyen ártól kezdve érdemes venni?

2010. máj. 2. 11:51
 7/7 anonim ***** válasza:
olyan 20E korul lehet
2010. máj. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!