Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kívülről láthatóan, olajos...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Ha kívülről láthatóan, olajos a műanyag hűtőrács és védőburkolat, az nagy baj lehet? Valahonnan kiszivárog az olaj a kocsiból?

Figyelt kérdés
Köszi a választ.
2016. dec. 11. 21:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Nő vagyok.
2016. dec. 11. 21:12
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezen kívül rángat is egy kicsit menet közben, apró rángások vannak, és alapjáraton álló helyzetben rezeg az autó.
2016. dec. 11. 21:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Be kellene nézni a motorháztető alá is. Elvileg nem kellene ott olajosnak lennie. Ha igen, akkor jó eséllyel szét ment a hengerfej tömítés.

A rángatást, alapjárati rezgést nem tudom hova tenni ez alapján, de ha összefüggésben van a fenti bajjal, akkor lehet, hogy az egyik henger már túlzottan elkopott a kenés hiánya miatt. Az pedig nem szokott egy olcsó mulatság lenni.

Javasolnám, hogy szánd rá azt a pár ezer forintot és kérj egy szakitól véleményt, aki látja is, hogy mi a probléma. Az is lehet, hogy nincs nagy baj, de ennyiből azért nehéz helyes diagnózist adni.

2016. dec. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Viszem szervizbe szerdán, majd megírom, hogy mi volt a probléma.
2016. dec. 12. 21:31
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocs a félreértelmezett kérdésért. Csak egy kis darab papírral töröltem meg.

Szerencsére nem olaj az amit én annak véltem késő este, mikor megnéztem az autó elejét. Valószínű, hogy páralecsapódás volt, és a fekete burkolaton úgy nézett ki mintha olajos lenne.

De mindenképpen viszem a szervizbe.

2016. dec. 13. 09:29
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a motorháztetőt felemeltem, és a belseje nem volt olajos, csak poros egy kicsit a motor is tiszta és a környéke is.
2016. dec. 13. 11:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos, akkor ilyenkor van az, hogy árnyékra vetődtünk! :)


Remélem nem lesz semmi komolyabb bajod! További baleset és hatóságmenteset kívánok! :)

2016. dec. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm szépen! Neked is hasonló jókat kívánok és Boldog Karácsonyi Ünnepeket!
2016. dec. 13. 14:59
 9/9 A kérdező kommentje:

Az egyik probléma megoldódott, sok-sok lyukat kellett behegeszteni a kipufogón az elejétől a végéig. Meg kellett tudni ezek után hogy 'muzsikál' az autó. Továbbra is rángat. Holnap viszem vissza, gyertyacserére, mert ma visszamentem a szervizbe, hogy hogyan működött tegnap és ma. De az is valószínű, hogy a klímában kevés a gáz.

Egyenlőre ennyi.

2016. dec. 15. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!