Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 18 évesen korai a jogosítvány,...

18 évesen korai a jogosítvány, netán késő?

Figyelt kérdés
18F vagyok és szeretném letenni a jogsit, sok ismerősömnek már 9-10 hónapja megvan, így ugy érzem mintha lelennék maradva. Szerintetek?

2016. dec. 15. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Kinek mi. Én 21 évesen sem érzem szükségesnek, mert tudom, hogy egy ideig nem leszek olyan helyzetben, hogy sajátom legyen. A szüleimnek van egy autója, de az munkaeszköz is, annak a használatára sem nagyon lenne lehetőségem.

Sok ismerősömnek van jogsija az első pillanattól kezdve, a javának semmi rutinja mivel csak akkor tud volán elé kerülni, ha a szülők esetleg odaadják. Persze van olyan is aki azóta saját kocsit vett, vagy éppen a szülőknek van több és akkor viszi el amikor kedve szottyan.

2016. dec. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Késő. Aki nem jogsival születik, az menthetetlen. Ne ülj autóba sose!
2016. dec. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy késő, de olyan se hogy korai.

Minél korábban érdemes megcsinálni, mivel évről-évre egyre drágább lesz, de bármikor megcsinálhatod, ha úgy van.

Ugyanakkor, ha Pesten laksz (vagy ahol jó a tömegközlekedés) és nem kell a munkádhoz autó, akkor nem fogod egyhamar hasznát venni.


ui.: Én 20 évesen csináltam meg, mert addigra lett annyi pénzem, hogy bele merjek vágni.

2016. dec. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kor,hanem érettség kérdése.

Ismerek olyat 17 évesen letette,és tudatosabban,okosabban,biztonságosabban vezetett mint ismerősöm aki 24 évesen.

Persze a 17 éves ismerősöm is szerette néha megnyomni,de nem egy iskola előtt,zebránál előzni 140-nel,hanem 1-ben indulva 90 limitnél 140-ig padlóval lakotton kívül egyenesben,kis adrenalin ,de ennyi.

Míg 24 éves ismerősöm,kapásból : 2 literes RS clio,190-nel,nem csak megy,verseny.

Kanyarban előz,majd megijed,az útszélén lévő elakadásjelzőző autótól is besatuzotott,majd lerepült ,a kukoricásba ,szerencséje,hogy nem volt árok.

Meg előtte ,130-140 városon belül,eszetlenül mindenhol verseny,mert " a srác túráztatta,nem hagyom",tehát gyerek volt még.

Ha úgy érzed,hogy te nem a boyracer szintjén vagy,hanem közlekedni képzeled a jogosítvány+autó létét akkor csináld.

2016. dec. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy késő? :D Én 22 évesen csináltam meg, és még így is korainak éreztem, simán ráért volna még 2-3 évet...
2016. dec. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 28 évesen csináltam meg...
2016. dec. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van aki 40 évesen kezd neki.

Miért lenne bármi is bármikor késő?


Ha most akarnál beiratkozni a bölcsibe, akkor arra mondhatnád, hogy késő.


Az a baj, hogy nagyon sok hozzád hasonló gondolkodású ember van, aki valami minta és presztízs világban él, és erőltetetten, a társadalmi elvárásoknak akarnak megfelelni.


17 évesen jogsi.

21-23 évesen diploma.

Ezzel párhuzamosan gyerek/gyerekek.

Stb, stb, stb.


Ne sablonosan élj, hanem magadnak!


Most ha valamiért 50 évesen kell mondjuk egy C kategóriát csinálnod, akkor jajveszékelni fogsz, hogy már késő?


Mennyivel jobb ha 20 évesen házasodsz és 25 évesen már válsz is 3 gyerekkel megfűszerezve?

Mennyivel jobb ha 17 évesen jogsid van és éveken át csak a fiókban porosodik?


Amikor valamire szükséged van, a lehetőségek adottak, és ugye az anyagiak is, akkor nekifogsz, és nem késő.

2016. dec. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, jól megfogalmazott válasz!!
2016. dec. 17. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!