Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom ellenőrizni egy...

Hogyan tudom ellenőrizni egy autó vásárlásnál télen, hogy megfelelően működik-e a klíma benne?

Figyelt kérdés
2016. dec. 15. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Digit klímáknál a leghidegebb állásba jellemzően szabályozás nélkül kell tolnia a hideget.

Ha számít a külső hőmérséklet, akkor menj el egy zárt plázaparkolóba vagy autómosóba, ott melegebb van.

2016. dec. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Illetve ilyan alapd dolgot,mint pl ha benyomod a klíma gombját a motortérben elkezd-e dolgozni a kompresszor szemrevételezéssel meg a füleddel is tudod ellenőrizni!

Ha a kompresszor megy az már fél siker,mert a rendszer legnyűgösebb elem jó,illetve gáz is biztosan van a rendszerben,mert sok autonal hiaba jo minden,ha azt erzekeli higy nincs (eleg) gaz a kompresszort sem engedi bekapcsolni!

2016. dec. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez egy 2004-es manuális klímás ford ka.
2016. dec. 16. 10:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Télen tényleg nehéz mert kint alapból hideg van.

Ha egy melegebb garázsba be tudsz állni akkor manuális klímánál hideg fokozatban jó hideget kell tolnia 1 perc után.

A digitális csak olyan hideget fog fújni ami a vele beállítható legalacsonyabb hőmérséklet (15-16 c fok).

Ha nem zörög szörcsög és jön a hideg akkor működik de egy klímás tudja megmérni hogy mennyi gáz lehet még benne.

2016. dec. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A digitális csak olyan hideget fog fújni ami a vele beállítható legalacsonyabb hőmérséklet (15-16 c fok)."


Ez nem feltétlen igaz. Az én kocsimban a manuál szerint is (és kipróbálva is) legalacsonyabb fokozatban nem szabályoz, hanem tolja azt a hideget, amit csak bír.

2016. dec. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, nem ismerek minden autótípust. Például az enyémben a digitális klíma pont annyit fúj a leghidegebb fokozatban is, amilyen a legalacsonyabb beállítható hőmérséklet. Mértem már hőmérővel. Egészségmegóvási okokból oldják meg így a gyártók a digitális klímáknál. Télen is hiába állítom úgy, hogy a kinti fagyos levegőt kapjam, akkor is úgy keveri a meleg levegővel, hogy meglegyen a minimális ajánlott hőmérséklet.

Mondjuk nekem mindegy, mert nyáron sem nagyon használom a klímát, mert könnyen megfázok, helyette le szoktam tekerni az ablakot ha megy az autó. Ha a dugóban kell araszolni, akkor szoktam bekapcsolni, mert akkor nincs menetszél.

Amúgy akkor tanácsos néha bekapcsolni a klímát, ha valaki alig használja. Ha az előző tulajdonos így tett akkor jó eséllyel jó állapotban lesz a klíma. Ha dohos büdös, akkor ki kell tisztíttatni a szellőzőrendszert és szűrőt kell cserélni, ez a klíma velejárója.

2016. dec. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!