Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata vagy kézi váltó?

Automata vagy kézi váltó?

Figyelt kérdés

Melyiket választanátok?


Én úgy vagyok,hogy elvezetem a kézit,de nem szívesen megyek emelkedőre,ahol meg kell állnom.. Valamint azt látom,hogy sokan marhán rángatják az autót,ritka az olyan váltás,hogy ne legyen rángás,amikor mások vezetnek..

Melyik autonál mondanátok azt,hogy szigorúan kézi vagy automatával szerelt legyen ?


Egy 1-es Bmw-t nézegettem többnyire kézi váltósak vannak,aztal jobban tetszene,lehet,hogy bevállalnám kézivel..de az automatának jobban örülök.


2016. dec. 18. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez a gyakorlalanság az oka. Gyakorlat teszi a mestert.

Ha ugrál, ugrálós benzint tankoltál.

2016. dec. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én úgy is tudok finoman váltani, hogy úgy ugrok le a kuplungról, csak tudni kell, hogy mikor kell felengedni.

Ha nem szívesen mész emelkedőre, az meg azt jelenti, hogy még nem tudod jól kezelni a kuplungot.

Ettől függetlenül egyéni preferencia, meg néha pénz kérdése az, hogy melyiket választod.

2016. dec. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Automata drágább, drágább a javítása is és nehezebb - ezek az általános érvek.


Az, hogy te mit szeretsz vezetni - az meg a te döntésed.


Ha meg akarod tanulni, hogy ne legyen rángatás az autóban, amikor leváltasz, akkor tanulj meg fordulatszámot kezelni.

https://www.youtube.com/watch?v=FnXLZg_O1rk

[link]

2016. dec. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem van egy nagyon egyszerű szabályom, és tapasztalataim szerint nagyon jó:

150 lóerő alatt csakis kéziváltó, 150 lóerő felett pedig automataváltó.

2016. dec. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
NEM AZT ÍRTAM,HOGY ÉN RÁNGATOM!MÁSOK,AKIK RÁNGATJÁK!!
2016. dec. 18. 13:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem és a nejemnek úgy huszonöt éve csak automata kocsink van. A szolgálati céges az kéziváltós, de nem okoz gondot.


A jobb autógyárak a kéziváltóst egy másik rétegnek gyártják.

Ott az automata az alap, az a természetes.


Az automata váltónak amúgy semmi köze a lóerőhöz...sőt...Japán belső piacon még az ötzázas autók is automaták..


automata mindörökké!

2016. dec. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van jó automata, csak oda kell figyelni rájuk.
2016. dec. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha van 350-ed egy esetleges váltófelújításra akkor csakis automata. 10 éve nem hajtok manuális és nem is hiányzik.
2016. dec. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!