Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha normál váltóba automatavált...

Ha normál váltóba automataváltó olajat öntünk mi történik? Mik az előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés

2016. dec. 3. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Az történik hogy eleinte nagyon finoman fog működni a váltó de idővel belehal. Kivéve azok amikhez eleve automata (ATF) olaj van előírva.
2016. dec. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az automatában és a hagyományos váltóban is az olaj keni a fogaskerekeket. Az automatában egyéb dolgokat, feladatot is ellát, ezért nem lehet automatába hagyományos olajat önteni.

Na de fordítva miért nem lehet? Mi az ami tönkremenne?

2016. dec. 3. 11:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a manuálisba nem a gyári belevalót rakod bele (gyártó is stimmeljen) akkor szar lesz a váltód, akadni fog stb... Sajna tapasztalat, jobbat akartam bele mint a gyári és szarabb lett.
2016. dec. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ATF olaj az sokkal hígabb, mint a sima 70-75-80W90-es váltóolajok, így betöltés után garantáltan hangosabb lesz a váltód. :D

Én használtam ATF olajat GM F13-ban, mást nem vettem észre vele.


Ami még probléma lehet - és e miatt nem minden váltóba van előírva ugyanaz az olaj - hogy teljesen más belső megoldások vannak, már terhelések, másféle hőképződés. Lehet van olyan váltó, amibe az ATF a fokozott hőterhelés mellett túl híg lesz és elfolyik mindenhonnan, nem lesz rendes kenés ( oké az automata konverterében is van hő, csak az egy nyomás alatt lévő zárt tér, míg a váltóház az nem az). Ezt kompenzálni lehet azzal, hogy az előírtnál többet töltesz bele de ez meg már csak taknyolás..


Ami saját tapasztalatom van, hogy AFT olajjal sokkal finomabban járt a váltókar, eleinte alig találtam a sebességeket. Meg hangosabb vele a váltó. :D

2016. dec. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem érezted erősebbnek egy kicsit az autót?
2016. dec. 3. 20:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. dec. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szinkrongyűrűk tönkremennek, mert az ATF jóval "vékonyabb" mint a normál kézi váltóba való olaj. Ebből még nem lenne gond, de a kézi váltó (általában) nem ATF-hez van tervezve. Egyébként aljas trükk is létezik ATF-fel. Agyig kopott váltóba beleöntik és akkor még valamennyire működik a szinkrongyűrű, a megnőtt súrlódás miatt, de ez az állapot nem tart sokáig, a gond már az új tulajé...
2016. dec. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!