Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia SR 50 robogóba erősebb...

Aprilia SR 50 robogóba erősebb első világítás?

Figyelt kérdés

Van egy Aprilia SR50(LC)-es robogóm, első világítása 2x15W(p26s foglalat) és szeretném ha kicsit erősebb lenne, éjszaka is használom és alig látok valamit. Ha veszek bele 2db 15W-os halogén izzót, ami jó ehhez a foglalathoz az megoldást jelentene?


Illetve nem tudom a LED technológia milyen szinten van, láttam ebay-en ilyen p26s-es foglalatú izzókat, azok nem tudom milyenek, esetleg valakinek vélemény?


[link]



2016. dec. 18. 18:23
 1/6 anonim válasza:
31%
Halogéneset vegyél mindenképp mert LED-set nem biztos hogy bírni fogja ugyanis a ledes lámpa jóval nagyobb hővel működik és ha nem bírja a motorod akkor elolvad benne a foglalat
2016. dec. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zzzoli ***** válasza:
Ez milyen SR? Régi?, Mert az újban 2x35watt H8 izzó van, ha esetleg új SR ről beszélsz, akkor valaki gyengébbet rakott bele, nyugodtan tegyél bele 35 wattosat.
2016. dec. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

arvai630: A led izzóval nem ez a baj. Az meg nettó hülyeség, hogy jobban melegszik, mert pont hogy nem.

A gond inkább az, hogy

1. a led nem bírja/szereti a feszültség hullámzását, és a feszültségtüskéket. Tehát ahhoz, hogy sokáig jól működjön stabil áram szükséges hozzá. Ezt a motorokban található feszültségszabályzók általában nem igazán tudják nyújtani. Ezért beépítésnél szokás komplett led-es tápegységet is beépíteni, amivel garantálható a stabil feszültség.

2. igaz, hogy sokkal kevésbé melegszik a led, azonban kevésbé is bírja a hőt. Pl míg a halogént akár sütőkben is használhatjuk, és szokták is használni, a led hamarabb meghal meleg környezetben. Ezért az is fontos, hogy legyen szellőzése a lednek. (megolvadni nem fog semmi, csak a led hal meg)


3. A motorban található foncsorok kifejezetten a halogéntípusú izzókhoz lettek igazítva. (igaz sokszor elég gyengén) Ez alatt konkrétan azt kell érteni, hogy egy halogén izzónál más az fény iránya, és útja, mint egy ilyen led izzónál. Ezért sokszor hiába tud sokkal több lument az adott led, mint az ugyanannyi wattos halogén, mégis gyengébbnek tűnik a gyakorlatban. Hiszen ezek a ledek kevésbé koncentrált, szétszórtabb fényt adnak, s ehhez még hozzájön az is, hogy a foncsor nem erre a szétszórt fényre lett tervezve.


Tehát szvsz nem éri meg ledet rakni motorba.

2016. dec. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Nem, nekem régebbi motorom van, ebbe alapból 2x15w-os izzó van. Csak szeretném hogy kicsit erősebb legyen a világítás, nem tudom a 2x18 vagy 2x20 wattot elbírja-e még a rendszer? Vagy maradjak a 2x15-nél?

2016. dec. 19. 22:56
 5/6 anonim ***** válasza:

2 hét alatt már egy tucat kísérletet tehettél volna.


Jó a led világítás, a szórtságot lehet kompenzálni a nagyobb teljesítményű leddel. Nem fogok senkivel leállni vitatkozni. Többek között pár ezer motorvilágítást már bekötöttem. Amit linkeltél ebay-ről, az nem "világítás" hanem betegség. Keress olyat, ami nem szemét.

2017. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 oOGaborOo válasza:
Pontositanam en is ezt a LED mizeriat. Nem szortabb fenyt ad, hanem mig a sima izzo szinte egy pontbol, a foncsor FOKUSZPONJABAN vilagit, a LED csak ugy kepes 360 fokban korbe szorni a fenyt, ha egy hengert korbepakolnak vele. Es mivel a henger kozepe lenne a fokuszpont, a LED-ek pedig par millimeterre vannak tole, ezert a lampa egyszeruen nincs fokuszalva,igy szetszorja a fenyt. Ha megnezitek a sima ego izzoszalat, az osszes tobbiehez kepest hosszaban van, mert a tobbi lampaban nincs szukseg a fokuszalt fenyre.
2019. ápr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!