Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Úgy adtam el törött autót,...

Úgy adtam el törött autót, hogy nem is tudtam róla?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nemrégiben eladtam az autómat, ami már 5 éve nálam van. A vevő most hívott, hogy szóltak neki az eredetiségvizsgán, hogy teljesen össze volt törve az autó eleje, és valamilyen alkatrészeket ki sem tudtak szedni emiatt a helyükről. Amikor vettem az autót, nekem eredetvizsgán nem szóltak ilyennel kapcsolatban, kétszer volt műszakin már, mióta nálam van, ott semmi problémája nem volt, és folyamatosan voltak benne a kopó alkatrészek cserélve, de egyik szervizesnek sem tűnt fel, hogy pl a futóműnek, vagy akárminek valami baja lenne. Az autóval nem volt gond, nem húz a kormány, nem imbolyog, tehát nekem sem tűnt fel. Mire számíthatok ilyenkor?
2016. dec. 19. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Tegyél úgy mint aki nem tudott semmiről (és valóban..) és fogd rá az előző eredetvizsgáló cégre. Mondjuk rajtuk sajnos semmit nem lehet számon kérni.. Szóval menjenek bíróságra, pénz már úgyis nálad van.
2016. dec. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az elolvasottak után bennem egy kérdés merült fel, eredetiség vizsgán milyen alkatrészt akarnak kiszedni a járműből?
2016. dec. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, miket néznek. Az is szembe jutott, hogy nincs is baja az autónak csak még le akarnak szedni egy kis bónusz pénzzel.
2016. dec. 19. 16:32
 4/8 anonim ***** válasza:

tíz évvel ezelőtt vásároltam egy új autót..három év után eledtam..na akkor szóltak, hogy bizony a lemezek sérültek lehettek, mert újra van dukkózva a jobb eleje..valaki azt mondta, hogy szállításhibás lehetett, azt javították.


így jártam..


az esetedben számomra egyértelmű, hogy az előző(első)eredetvizsgálati hely a hunyó.

Ha most kapott a tulaj egy okiratot, számlát, akkor az előző számláiddal bizonyíthatod, hogy te vétlen vagy...az eredetvizsgálóknál pattog a labda...


Rendőrség, bíróság.

2016. dec. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is majdnem eladtak egy olyan autót ami törött volt. Még jó hogy észrevettem hogy szét van gyalulva a sérülésmentesnek nevezett autó bal oldala. Szóltam is a tulajdonosnak erről az apró észrevételemről aki nagyon meg is lepődött. Azt mondta hogy észre sem vette. Ugye kár hogy a vakok nem vezetnek és ebből kifolyólag nem is nagyon vesznek autót. Őket biztosan nem zavarnák az ilyen apróságok.
2016. dec. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet én tudom rosszul, de az eredetiségvizsgálaton nem csak azt nézik meg, hogy tényleg azt az autót adták-e el neked, amiről a papírok szólnak? (Nem lopott, az a motor van benne, az az alvázszám stb.)?
2016. dec. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Eleve kezdjük ott, hogy az eredetiség vizsgán magasról lexarják, hogy az autó sérült volt-e vagy sem. Azt nézik, hogy az egyedi azonosítók rendben vannak-e és nem lopott-e a kocsi.


Az szinte teljességgel kizárt, hogy te 5 éve szervízeled a kocsit és soha senki nem látta azokat a "teljesen össze volt törve" sérüléseket. Nem cigánynak adatad el véletlenül, azok szoktak ilyenekkel visszajönni vétel után, hogy pénzt zsaroljanak ki az eladókból.

2016. dec. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az eredetiség vizsgán az alábbiakat nézik:

- motorszám, alvázszám, és azok eredetisége(hogy nem hegesztették-e át, stb)

- Rétegvastagságmérés elemenként regisztrálva

- alámennek, és megnézik az alját, meg a futóművet, hogy volt-e komolyabb sérülése.

Ha amikor vetted, ezt megtették, akkor lehet csalóval van dolgod most, és le akar húzni pénzzel.

2016. dec. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!