Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kétütemű motorba milyen...

Kétütemű motorba milyen olajat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Vettem egy 50 ccm-es motort,ami külön olajozású. A kérdésem az lenne,hogy a keverék képzéshez a tartályba milyen kétütemű,illetve magába a motorblkokkba milyen motorolajat töltsek? Miket javasoltok?

2016. dec. 19. 20:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem olyat vegyél, amit 2 ütemű motorokhoz fejlesztettek ki.
2016. dec. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Motorblokkba?

Oda semmilyet se. Mivel kétütemű. 2T olajat mindenképp full szintetikusat ajánlott venni, drágáb de jó. Castrolban van jó áron.

2016. dec. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Full szint.2T,de ha van kezelési utasitás nem árt belenézni ,minősitést ell.
2016. dec. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
3 vagyok és a benzinbe!!!!
2016. dec. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

a külön olajozású kétüteműhöz ugyanúgy jóminőségű, akár szintetikus olajat is tölthetsz a kis tertályba, mint a négyüteműbe szoktak.

A blokkba ne önts fullszintetikust, mert ha olajos a kuplungod, akkor csúszni fog..(a blokk nem azonos a forgattyúsházzal)


ezekere a kérdésekre például a homasitában pontos választ kapsz, és válogathatsz is...

2016. dec. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Én ezt szeretem a legjobban:

[link]


Full szintetikus, és ami nekem nagyon fontos, hogy alig füstöl, és nem olyan nagyon büdös. Persze ennek is van szaga, de pl mostanában egy jó barátom tanácsára ezt vettem:

[link]


Ez szintén full szintetikus, de nagyon megutáltam. Sokkal de sokkal büdösebb mint a repsol amit én használtam. S még drágább is..

Van aki szereti a 2t olaj szagot, én nagyon nem. Persze elkerülhetetlen, de azért nem mindegy, hogy mennyire érezni.

2016. dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Legjobb a full szintetikus, de ha nem egy kihegyezett sportgépről van szó, akkor a félszintetikus is lehet jó megoldás.
2016. dec. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 veterán vas ***** válasza:

Talán furcsa ötletnek tűnik, de mi lenn, ha megpróbálnád a gyárilag előírt minőségű olajat használni?


Kétüteműnél mit értesz azon, hogy "magába a motorblokkba"? :/

2016. dec. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Talán furcsa,de nem most hoztam ki újonnan a szalonból és nemtudom mit írtak elő a gyárban.
2016. dec. 20. 12:48
 10/20 A kérdező kommentje:

A 2T olaj megvan.

A motorblokkal hülyeséget írtam,a hajtómű olajra gondoltam. Oda egy Castrol 10W 40-es motorolaj jó?

2016. dec. 20. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!