Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy ehet ennyit egy 1.9-1.9-e...

Hogy ehet ennyit egy 1.9-1.9-es szívó dízel?

Figyelt kérdés

Daewoo fso 1.9d roy. 69 lóerő 120-as nyomatékkal. Ami nagyon siralmas. 1285 kg az autó. Gyárilag vegyes fogyasztásnak 9 liter van megadva.


Céges autónak egy ilyen van nálam. 4-5-en járunk vele. 15 kmes távra. Plató az üres. Üzemanyag jelző rossz. Ezért kíváncsi volnék hogy tele tankal hány kmt mehetek el biztonságosan. 57 literes a tankja. Hogy ehet 9 litert vegyesbe egy szívó dízel? 57 literből. Ugye nem is lehet fullig tankolni. És nem is lehet fullig kiüríteni. De egy tankal el kéne tudnom menni 500-600 kmt nem? Nem nyomom neki. 70-el megyek vele. Városba is azért van használva de nem olyan sokat. Melegíteni nem szoktak helyben. Hány kmre számolhatok egy ilyennel?


2016. dec. 19. 21:20
 1/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy hogy került oda kétszer az 1.9


Telefonról írtam.

2016. dec. 19. 21:21
 2/8 A kérdező kommentje:
Pontisabban ha 9 litert eszik vegyesbe akkor 600-at el megy egy tankal. De egy ilyen kis dízeltől ilyen könnyű karosszériával. Jó persze nagy karosszéria. De könnyű.
2016. dec. 19. 21:26
 3/8 anonim ***** válasza:
2016. dec. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

itt átlagban 7 litert adtak meg. Persze hidegben rövidtávokkal simán lehet 8-9 liter.

Én 600 előtt mindenképpen tankolnék, aztán majd úgyis kitapasztalod, hogy mennyit fogyaszt.

2016. dec. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pedig lehet annyi mert az "autó" egy szutyok. Egyébként tankold meg ameddig lehet majd menj vele 400 km-t és tankold meg újra, ekkor látni fogod hogy mennyit fogyaszt és hogy még kb mennyi kilométerre lehet elég a benne maradt üzemanyag.
2016. dec. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Peugeot/citroen 1.9D motor van benne.

Ugyanez a motor egy 405-ösben evett nálam 4.5 litert.


Ennek valószínű nehezebb a kasznija, rövid a váltója(kisteher mivoltából) meg gondolom vackok a porlasztói, az nagyon megnyomja a fogyasztást. Menni megy, indulni indul, gyakorlatilag sosem megy tönkre, csak többet kezd enni.

Ezt a motort még rengeteg autóba rakták bele, még a Niva-ban is ez volt. :)

Kinyírhatatlan, még víz nélkül is elmegy, szíjszakadásnál a veztengely törik.

2016. dec. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az jó.. Hát ennek az órájában 180 ezer km van. Van aki azt mondja hogy ez már átfordult. Hát nem tudom hogy átfodult e. Elképzelhető mert 180 ezer kmhez kípest ezt nagyon rossz állapotú
2016. dec. 20. 13:25
 8/8 A kérdező kommentje:

Üresen bírtam belőle 105-öt kihajtani lejtőn. Sík terepen 95 fölé nem akar menni.

1285 kg. A motorjának egyszerűen annyira rossz hangja van hogy én ilyent még nem hallottam.

2016. dec. 20. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!