Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy 40 éves Rolls-Royce 5...

Ha egy 40 éves Rolls-Royce 5 milla körül van, akkor ha az én suzukim is kioregszik az is átmegy veteránba akkor 200E helyett 4 millát fog érni?

Figyelt kérdés
2016. dec. 19. 21:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azért az állapot sokat számít. Én tavaly láttam fél milláért egy teljesen fapados Sedant, 94-es volt, de olyan volt mint egy új. Sajnáltam is ott hagyni, de nem volt még akkor annyi pénzem. Szintén tavaly láttam egy gyári állapotú régi Ladát kereskedésben 1 millióért. A Wartburgoknak is nőtt az értéke sokat, pedig 10 éve még 100 ezerért hozzád vágtak egyet, meg tömeg autó volt mint most a Swift.


Aki azt írta, hogy leálltak a Swift gyártásával, ez nem igaz, mert éppen most jött ki az új modell.

A régi Swifteknél a 96 előttiekbe meg egyre drágábbak az alkatrészek meg egyre nehezebb hozzájutni.

2016. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, az a RR mennyi is volt új korában, mai árfolyamon számolva? 30...esetleg 50 millió? Mai ára jó közelítéssel 10%-a az újkorinak. És egy ritka, nagy presztizsű autóról van szó, ami még akkor is mutat valamit, ha épp csak képes gurulni és egy darabban maradni.


A Suziki mai árfolyamra átszámítva mennyi lehetett új korában? 3 millió? Mennyi ennek a 10%-a? Egy patika állapotú tákolatlan Swift ötszámjegyű kilométerrel mennyi most? a hahun a legrágább 600k, de csak 24 éves, 40 éves korára ez sem fog többet érni 2-3k-nál, feltéve, hogy nem lesz sokkal több km. benne.

2016. dec. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 gon99 ***** válasza:
Új korában sem ért annyit.. A fentebb említett márka a legelitebb kategóriahóz tartozik, ezért gyűjtik, míg a buzuki egy olcsó autó, amit senki nem akar gyűjteni.
2016. dec. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

De igen, annyit ért. Számold át a Suzuki 1990-es évek beli árát 20 évi inflációval. Akkor egy valamirevaló modell (van hátsóablaktörlő, négyhengeres motor, színre fújt lökhárító, stb már akár egy milla fölött is lehetett.

1995-ben egy liter benzin 100 Ft körül volt. Most mennyi is? 350? holnap még több lesz.

A kenyér 1 kg 70 Ft körül volt. Most mennyi is? 300?

Szorozd már meg a Suzuki akkori árát az élet általános drágulásával, és látni fogod, hogy az újkori ára megfelel mai 3 millának.

2016. dec. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Jó, de nem fog 3-4 milliót érni később. Pont. Az egyik egy elit luxusmárka, a másik meg egy mindenki számára elérhető tucat. Nem fognak egy Suzukit Rolls Royce árban mérni, soha.
2016. dec. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!