Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1 millió környékén milyen 10...

1 millió környékén milyen 10 év körüli autót érdemes venni?

Figyelt kérdés

Közeljövőben le akarom cserélni öreg kocsimat egy korszerűbbre.

1 millió ft környékén, és olyan 10 év körüli kocsik között nézelődtem eddig.

Nincsenek túl nagy igényeim, főleg rövidebb távokra, munkába járásra használnám. Ezért is nézem benzines, kisebb ccm-es motorral őket (jellemzően 1.4 körüliek)


Amik szóba jöttek eddig: Seat Cordoba 1.4, Skoda Fabia kombi 1.4, Suzuki Ignis 1.3, Opel Astra G 1.4


Ezek közül ti melyiket választanátok? Milyen érvek szólnak mellettük/ellenük?

Tudtok esetleg még más típust ajánlani, hasonló kategóriában, mint amiket írtam?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. dec. 19. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Eléggé felment a használt autók ára az utóbbi időkben. De jól látod és ezekből az autókból van esély jót találni 1 millióért. Az Astránál oda kell figyelni hogy ne egye az olajat. Az ignisnél meg arra hogy sokan hanyagolják arra hivatkozva hogy nagyon megbízható. A Seat és a Skoda sem rossz. A Fabia kombi sokszor munkaautónak van tartva. A Cordoba nagyjából az Astra szintjén van vagy talán még kicsit többet is nyújt kényelemben. Télen többet fognak eszegetni. Ha belefér akkor még meg lehet nézni az 1.6-osokat amik nem biztos hogy többet fogyasztanak de jobb tempóval mennek.
2016. dec. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően jó a lista, én kivenném belőle az Ignist, nagyon fapad a többihez képest. Helyette beleraknám a Golf IV-t. Ugyanaz a technika mint a Cordoba, Fabia, viszont ebből csak 1.6-os
2016. dec. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

(a Fabiát nem ismerem, a többi közül)

Fenntartási költségeket tekintve talán az Ignis a legolcsóbb, viszont (szerintem) az Astra kényelmesebb és talán igényesebb (egy kicsit (és jobban is megy).


Az Ignisek általában jobban tűrik a nálunk szokásos hanyagolós hidegtartást, kisebb az esélye, hogy belfutsz egy olyan példányba, aminek később fel kell újítani a motorját.


Egyébként szóba jöhet még egy 10 éves Focus is, az az Astrával nagyjából egy kategória.

2016. dec. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fabia nekem próba úton nagyon lomhának tűnt és nekem kényelmetlen volt az ülése . A ford jó lehet ha szereted a kemény üléseket . A suzukival nincs tapasztalatom . A cordobát én imádtam amikor kipróbáltam pont azt kaptam amit vártam . Az opel na én őt venném szerintem :D viszont néz inkább 1.6-ossal ugyan annyit eszek csak kicsivel több biztosítás de meg fogod szeretni mert az megy mint állat ha odalépsz neki (de ha arról van szó lehet nagyapósan is vezetni) , viszont amit mondtak hogy ne egye az olajat hát az nem fog menni .. minden ecotech motor eszi az olajat :D annyi a kérdés hogy mennyit ha nem kell után tölteni stb akkor semmi para de ne egyen több olajat mint benzint. (lehet létezik valami csoda ecotech ami nem eszik olajat de én még nem találkoztam vele) :D
2016. dec. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Valóban, a Golf IV-es eszembe se jutott, pedig adja magát, ha már a G Astra is ott van a listán.

Az 1.6-os motor megfontolandó, ezt elismerem, de én azért nézegettem kisebbel őket, mert alapvetően nyugis sofőr vagyok, 90 fölé is csak ritkán megyek, úgymond nagypapa stílusban vezetek. :)


Amúgy a listám bővült még pár típussal: Renault Clio II (a Campus változat, 2006 környékén), Ford Fusion/Fiesta és Mitsubishi Colt.

Ezekről mi a véleményetek? Az eddigiekkel összehasonlítva hol szerepelnének nálatok a sorban?

2016. dec. 20. 23:59
 6/8 anonim válasza:
Szia nekem fabia 1.generáció 1.4 van, ferdehátú, nem olyan rossz, fenntartási költség alacsony, fogyasztás 6-7 liter között. Picit fapad ez is (astrahoz kepest), de amúgy el lehet közlekedni vele. Nagyon olcsók az alkatrészek, de ha vw konszern autót veszel, akkor én is inkább a golf 4 et ajánlom, sokkal minőségibb.
2016. dec. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 1.4-es ecotec van. Nem eszi az olajat. Pedig pörgetve is van. Semmk olajfogyasztás. De a gyári könyve szerint az teljesen normális ha utána kell tölteni 10-15 ezer km alatt.
2017. jan. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1 millióért G Astrából már bőven lehet válogatni. Lassan a H Astra kínálatba is bele lehet nézni. Oké, hogy az a kínálat alsó szegmense, de abból is lehet jót találni 1 millió körül a 2006-2007 körüli évjáratokból. És nagyságrendekkel modernebb autó, mint a G.
2017. jan. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!